Новини
Новини Київської області
Вишгород
Культура
Дати
Позитивні історії

Президенти України читають вірші Ліни Костенко


Леонід Кравчук та Віктор Ющенко знялися у відеопроєкті до 90-річчя видатної поетеси

Сьогодні, 19 березня, святкує свій 90-річний ювілей українська поетеса, прозаїк, громадська діячка Ліна Костенко. Вона Є автором понад 15-ти поетичних збірок, роману «Записки українського самашедшого». За історичний віршований роман «Маруся Чурай» Ліна Костенко була удостоєна Державної премії ім. Т.Г. Шевченка.

До ювілею поетеси державні діячі, політики, митці, актори та науковці знялися у відеоролику-присвяті до 90-річчя української поетеси-шістдесятниці, який відзначається 19 березня 2020 року. Учасники проєкту читають один з найвідоміших віршів Ліни Костенко «Пісенька з варіаціями».

Відеопроєкт можна переглянути за посиланням.

У відеопроєкті взяли участь перший Президент України Леонід Кравчук (1991-1994рр.) та Президент України (2005-2010рр.) Віктор Ющенко узяли участь в культурно-просвітницькому проєкті «Київщина читає Ліну Костенко».

Окрім Президентів, Ліну Костенко у відео читають Заслужений лікар України, професор Ольга Богомолець, міністр з розвитку громад та територій України  Олексій Чернишов, голова Київської обласної ради Микола Стариченко, голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов, краєзнавець Олексій Заєць, народні артистки України Ольга Сумська та Наталія Бучинська, заслужений артист України Віталій Борисюк, актор театру і кіно Георгій Хостікоєв, а також ініціатор проєкту - директор Вишгородського історико-культурного заповідника, кандидат історичних наук Влада Литовченко і співорганізатор проєкту, директор Ржищівського археолого-краєзнавчого музею Людмила Карпенко.

Як повідомляє Вишгородський історико-культурний заповідник, зйомки проходили в Київській обласній бібліотеці для юнацтва. Проєкт відбувся за підтримки Київської обласної державної адміністрації та Київської обласної ради.