Новини
Головні новини
Васильків

Президент Зеленський, відвідавши Васильківщину, підпише указ про боротьбу з рейдерством у сфері реєстрації


16 липня Президент України Володимир Зеленський з робочим візитом побував у с. Путрівка Васильківського району, щоб на власні очі пересвідчитися у правдивості отриманої напередодні інформації про те, що в селі здійснюється незаконна діяльність місцевого комунального реєстратора. У приміщенні, де за документами перебуває комунальний реєстратор, насправді – будинок культури.

Президент Зеленський, відвідавши Васильківщину, підпише указ про боротьбу з рейдерством у сфері реєстрації

Про це повідомляється на офіційному сайті глави держави. Зокрема, у дописі йдеться про те, що під час спілкування з мешканцями села Путрівка та представниками місцевої влади, а також першим заступником міністра юстиції України Оленою Сукмановою Володимир Зеленський запропонував представниці Мін'юсту вже сьогодні законним способом заблокувати для комунальних реєстраторів можливість здійснювати операції – до наведення ладу в цій сфері.

«В Україні у середньому 2-3 рази на день незаконно змінюють власника. Ми можемо оновити склад антирейдерської комісії Мін'юсту. Можемо до моменту наведення ладу відключити всіх реєстраторів, які створюють зараз ризики рейдерства. Відключіть», – дав вказівку Президент.

Керівник Офісу Президента Андрій Богдан зазначив, що найближчим часом з’явиться указ Глави держави щодо боротьби з рейдерством у сфері реєстрації. «Ці реєстратори отримують електронні ключі доступу для рейдерства шляхом використання реєстрів. Тут винна держава, яка дозволила існування такої реєстраційної форми. Оскільки держава не може гарантувати чесність доступу до цих реєстрів, цю схему треба припиняти», – заявив він.

У свою чергу представниця Мін'юсту підкреслила, що ця проблема не нова й наразі в ручному режимі проводиться відключення недобросовісних реєстраторів.

«У нас сьогодні по країні було зареєстровано 277 комунальних підприємств. Для 169 з них Мін’юст уже скасував акредитації. Коли щось сталося – ми реагуємо на скарги, блокуємо реєстраторів. На сайті Міністерства юстиції є відкритий перелік усіх заблокованих реєстраторів. Майже 70% – це реєстратори комунальних підприємств», – повідомила Олена Сукманова.

Під час зустрічі було обговорено можливий план дій, щоб мінімізувати ризики рейдерства. Зокрема, йшлося про впровадження необхідних технологічних інструментів.