Новини
Україна
Суспільство
Технології

Президент України дав старт впровадженню в країні Стандарту 5G


Петро Порошенко у прямому ефірі підписав Указ про забезпечення умов і визначення для впровадження системи рухомого мобільного зв’язку п’ятого покоління

Церемонію підписання президентського Указу про забезпечення умов і визначення для впровадження системи рухомого мобільного зв’язку п’ятого покоління транслювали наживо українські інформаційні телеканали.

Петро Порошенко нагадав, що за останні п’ять років у системі мобільного зв’язку Україні вдалося  зробити те, на що у країн Євросоюзу пішло 10 років, тобто удвічі більше часу. І підкреслив, що нині вже зв’язком 3G або 4G нікого не здивуєш, Україні вдалося надолужити відставання, яке мала у 2014, вдалося залучити значні кошти до держбюджету.

"Зв’язок п’ятого покоління у 2020 році запрацює у більшості країн ЄС, уже зараз він працює у США, Китаї, ми не збираємося пасти задніх. І сьогодні я хочу підписати указ Президента, яким чітко визначити графік, що дозволить нам запустити зв’язок п’ятого покоління у 2020 році. Стандарт 5G — нові можливості для людей, нові можливості для ІТ-сектору, нові можливості для уряду, нові надходження до державного бюджету, нові інвестиції в Україну. І найголовніше — Україна вже точно не пасе задніх і це головна зміна, яка відбулася за 5 років. Україна є серед лідерів і я твердо переконаний, ми маємо все зробити, щоб у 2020 році в Україні стандарт 5G працював", - наголосив Порошенко.

Указ передбачає план вивільнення частот, скоординовану роботу з урядом в зазначеному  напрямку, відповідні законодавчі ініціативи тощо.

Джерело: Укрінформ

Фто з відкритих інтернет-ресурсів