Президент підписав закон про компенсації українцям за знищене і пошкоджене житло
Президент України Володимир Зеленський підписав Закон України, який запроваджує можливість компенсації за знищене та пошкоджене житло. Про це йдеться в повідомленні Міністерства інфраструктури.
Зазначається, що підписаний закон визначає перелік отримувачів компенсації за знищене та пошкоджене житло, її види, механізм оцінки та прийняття рішення щодо її надання, а також можливості її використання для отримання нового житла.
Хто зможе отримати компенсацію за знищене та пошкоджене майно?
власники квартир, інших житлових приміщень, приватних, садових та дачних будинків;
замовники будівництва приватних, садових та дачних будинків (фіз. особи);
фіз.особи, які здійснили інвестування/фінансування будівництва;
члени житлових кооперативів, які викупили житло, але не оформили право власності на нього;
спадкоємці вищевказаних осіб.
Також право на компенсацію мають ОСББ, управителі, ЖБК. Це стосується відновлення спільного майна багатоквартирного будинку.
Механізм компенсації
Подати заяву на компенсацію можна буде через Дію, ЦНАП, органи соцзахисту або ж нотаріуса.
Рішення щодо надання компенсації буде прийматись органами місцевого самоврядування, які створюватимуть відповідні Комісії з розгляду питань щодо надання компенсації. Ці комісії розглядатимуть заяви, проводитимуть огляд зруйнованого житла та визначатимуть суму компенсації.
Розмір компенсації вираховуватиметься відповідно до спеціальної методики, яка наразі розробляється Урядом.
Зокрема, особи, чиє житло було зруйновані, отримають житловий сертифікат, який відображатиме суму компенсації, та протягом 5 років зможуть його використати для придбання нового житла.
Також зазначається, що наразі уряд розробляє алгоритм компенсації для осіб, чиє житло було пошкоджено.
Нагадаємо, натомість у Київській області створили Центр координації міжнародної допомоги щодо відновлення регіону. Також читайте про те, як отримати до 7,2 млн грн на відбудову багатоквартирних житлових будинків.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.