Новини
Новини Київської області
Головні новини
Буча
Коцюбинське
Вишгород
Васильків
Київщина-суспільство
Політика

Представники низки районів Київщини пікетували Верховну Раду і Офіс президента


Вишгородський район просить розділення майбутнього Бучанського на дві одиниці субрегіонального рівня, Васильківський - проти поділу на три частини.

Фото ІА "Погляд"

Сьогодні, 15 липня, Верховна Рада має ставити на голосування  проєкт постанови №3650 «Про утворення та ліквідацію районів». Спочатку це планувалося зробити 14 липня однак цього не відбулося.

Тому представники кількох районів Київщини, не згодні із запропонованим районуванням, прибули зранку 14-го до Верховної Ради, аби нагадати про свою позицію і попросити народних депутатів її врахувати.

Так, представники Васильківського району не розуміють, навіщо район поділили на три частини, і, відповідно, чому віднесли до трьох різних районів, які планується утворити.

Жителі Коцюбинського  наполягають на приєднанні селища до Києва, адже, пояснюють вони, де-факто їхнє життя тісно пов’язане із столицею.

Фото ІА "Погляд"

Представники Вишгородського району, готуючись до зустрічі з парламентарями, організували акцію «Вишгородському району бути». Зокрема, вони зібрали 10 тисяч підписів за те, щоб замість запропонованого Бучанського району, до складу якого має ввійти й нинішній Вишгородський, було створено два райони – Бучанський і Вишгородський. Також, як повідомляв «Погляд», на сайті електронних петицій Верховної Ради опубліковано петицію «За збереження Вишгородського району!», яку підписало більше двох тисяч осіб.

Аргументи – надто велика кількість жителів Бучанського району призведе до певних складнощів. У Вишгороді - інфраструктура для різноманітних служб новоствореного району набагато краще, ніж у Бучі. До Вишгорода зручніше добиратися жителям Іванківського та Поліського району, які пропонують включити у Вишгородський. Та й багата історія краю – також не останній аргумент.

Акцію підсилили автопробігом «За Вишгородський район!», про яку повідомляв «Погляд». За словами автора петиції «За збереження Вишгородського району!» Галини Макаренко, в автопробігу взяли участь 30 машин.

Фото ІА "Погляд"

Підписи на паперових носіях учасники пікету передали до парламенту через народного депутата  96-го виборчого округу Ольгу Василевську-Смаглюк.

Учасники пікету вимагали від народних депутатів не голосувати за проєкт постанови Верховної Ради № 3650 «Про утворення та ліквідацію районів» у нинішньому варіанті та відправити його на доопрацювання. Зокрема, голова Вишгородської райради Ростислав Кириченко зазначив: «Район, який в урядовій постанові визначений як Бучанський, має понад 400 000 жителів. Наша пропозиція – розділити ці два райони, зробити Вишгородський і Бучанський».

Фото ІА "Погляд"

З пікетувальниками спілкувалися голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко та голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою цього Комітету Віталій Безгін.

Відповідаючи на численні запитання людей, Безгін пояснив: «Що дає нове районування? Воно жодним чином не торкається охорони здоров’я чи освіти, того, що будуть закриватися якісь судові відділи. Наявність районного центру означає тільки те, що тут буде знаходитись голова адміністрації, а потім префект, який потрібен для того, щоб стежити за законністю та конституційністю актів, які видають органи місцевого самоврядування. Це означає, що якщо раніше громадяни за отриманням послуги їздили в районний центр, то тепер ці послуги спускаються безпосередньо в громади».

Фото ІА "Погляд"

Подекуди спілкування було досить дискусійним. Так, депутат Київської обласної ради від Вишгородського району Андрій Пещерін звернув увагу Безгіна на те, що у районному центрі буде знаходитись не лише префект, а й  районна рада.

«В будь-якій країні у рік виборів не вносяться зміни. А у нас залишається три місяці до виборів. Ви сказали, що зберігається адміністративна влада, але ви не сказали, що залишається районна гілка представницької влади. Тому навіщо марнувати кошти? Якщо не встигли другий рівень адмінреформи зробити, то немає потреби поспішати, витрачати кошти, якщо можна не голосувати постанову 3650, і зберегти райони у тому вигляді, в якому вони є», - підкреслив Пещерін.

Безгін у відповідь зауважив, що це недоцільно, бо у такому випадку гроші, які мали б піти на розвиток громад, будуть використані на фінансування нинішніх 490 районів, а у випадку їхнього скорочення ці кошти отримають громади. Втім, Безгін погодився із недосконалістю нормативних актів, зокрема, розповів про ініціативу створення Київської агломерації, й зауважив: «Законодавчого забезпечення Київської агломерації наразі немає. Є зареєстрований законопроект, він проходив перше читання, до другого, відверто кажучи, він не досконалий і потребує перегляду».

Щодо безпосередньо повноважень новостворених районів – Безгін зазначив, що вони виписані в законопроєкті, який нині зареєстрований у Верховній Раді й опублікований на її сайті, але, оскільки йдеться лише про проєкт, учасників пікету не переконало те, що саме ці повноваження будуть проголосовані депутатами.

Занепокоєні тим, що їхню думку нардепи не врахують, пікетувальники з Васильківського й Вишгородського районів вирушили до Офісу президента, де повторили свої вимоги.

Фото ІА "Погляд"

Там Ростислав Кириченко передав представнику громадської приймальні Офісу президента звернення, у якому, зокрема, йдеться щодо постанови № 3650: «Вважаємо, що ця постанова не відповідає Конституції України, а саме пункту 13 частини першої статті 92, де визначено, що територіальний устрій визначається виключно законами України. Ми виступаємо не проти децентралізації, а за збереження Вишгородського району, та просимо вашої підтримки».

Того ж дня, 14 липня, відбулося засідання профільного парламентського комітету, де розглядалося й питання щодо постанови № 3650. Під час засідання Ольга Василевська-Смаглюк намагалась переконати нардепів: «Люди обурені, що питання щодо Бучанського і Вишгородського районів вирішувалося без урахування їхньої думки. Я вже вам викладала аргументи, і ще раз хочу сказати, що Бучанський район буде великий, там житиме майже півмільйона громадян. Його поділити, щоб було менше навантаження, і щоб люди мали кращий доступ географічний, можна. І це буде безболісно для вас, як творців децентралізації, і будуть задоволені люди, які обурені зараз. І вам, і нам іти на вибори восени. Я вас прошу, дослухайтесь до думки людей».

Фото ІА "Погляд"

Втім, пані Ользі не вдалося переконати народних депутатів. Після засідання комітету вона прокоментувала ситуацію: «На жаль, профільний комітет відхилив пропозицію пана Качури щодо Вишгородського району, і відхилив пропозицію Безгіна про те, щоб переглядати всю постанову. Я зробила все, що могла». Також Ольга Василевська-Смаглюк пообіцяла 15 липня виступити на засіданні Верховної Ради щодо утворення Вишгородського району.

Втім, остаточне рішення народні депутати приймуть у сесійній залі.

Раніше “Погляд” інформував, що 22 червня, під час засідання профільного підкомітету Верховної Ради, під будівлею комітету відбувся пікет, на якому представники від низки районів намагались переконати народних депутатів у необхідності створення додаткового району – Вишгородського.

Як повідомляв “Погляд”, в.о. голови Вишгородської РДА Олексій Данчин вважає, що жителі Вишгородщини нічого не виграють, якщо Вишгород залишиться районним центром.

Фото ІА "Погляд"
Фото ІА "Погляд"