Новини
Всесвіт
За кордоном

Позаземне життя: слідом за фосфінами на Венері знайшли гліцин


Це ще один біомаркер, який може свідчити про наявність життя на планеті.

Фото: pixabay.com

Про знахідку повідомили в Science Alert.

Вчені з Міднапурского коледжу і Індійського центру космічної фізики повідомили про виявлення в атмосфері Венери гліцину, найпростішої амінокислоти, яка вважається основним з'єднанням, що виробляється організмами природним шляхом, і відіграє ключову роль у створенні інших важливих біологічних сполук та білків.

Для виявлення гліцину в атмосфері Венери за допомогою спектроскопії дослідники використовували радіообсерваторію ALMA. Вони знайшли його в середніх широтах, недалеко від екватора. Там сигнал був найсильнішим, тоді як у полюсів гліцину виявлено не було.

Хоча гліцин та інші амінокислоти не зважають біосигнатурою, вони є одними з будівельних блоків життя. Вони також були одними з перших органічних молекул, що з'явилися на Землі. Варто зазначити, що гліцин є важливим для вироблення білків та інших біологічних сполук.

Стаття про відкриття була опублікована на сайті препринтів arxiv.org, що свідчить про те, що вона поки не пройшла рецензування і не опублікована в журналі, проте ймовірно найближчим часом публікація все ж таки з’явиться.

Нагадаємо, у вересні вчені виявили перші ознаки існування життя на Венері. Також раніше її назвали другою «живою» планетою крім Землі.