#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Васильків
Суспільство

«Поїхали, атомна вибухнула»: у Василькові вшанували ліквідаторів аварії на ЧАЕС

13.12.2019 Надiя Проценко 0

33 роки минуло з дня аварії на Чорнобильській АЕС, а відлуння цієї жахливої катастрофи живе у серцях людей і буде жити у пам’яті наступних поколінь. 14 грудня – сумне і радісне свято водночас, адже не лише нагадує про біль і смертоносний вплив радіоактивного забруднення, а й пов’язане із завершенням будівництва саркофага над зруйнованим реактором.

З нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у Василькові 13 грудня зібралися ветерани, пожежники і правоохоронці – усі ті, хто мужньо захищав нас від впливу руйнівного атома.

Тих ліквідаторів, кого вже нема з нами, присутні на заході вшанували хвилиною мовчання. Адже лише за минулий рік пішли у вічність близько 40 ліквідаторів Васильківського району. Міський голова Володимир Сабадаш вручив грамоти і відзнаки учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС.

«Поїхали, атомна вибухнула»: у Василькові вшанували ліквідаторів аварії на ЧАЕС

Із журналістами ІА «Погляд» полковник пожежної охорони у відставці Валерій Дмитров, який 33 роки тому, коли стався вибух на Чорнобильскій атомній електростанції, працював начальником пожежної частини у м. Чорнобиль, а нині проживає у Васильківському районі, поділився спогадами про той страшний день. «26 квітня 1986 року я був піднятий «по тривозі» своїм керівником словами: «Поїхали, атомна вибухнула», – пригадує Валерій Дмитров. – І ми поїхали…Через кілька годин після вибуху був створений штаб. Ми з колегами проводили розвідку, робили заміри…Усі чекали ще одного вибуху. А вже 3 травня мені стало зле, захитало, з носа потекла кров. Мене забрали до госпіталю, але не тільки мене, а багатьох моїх колег, які з перших годин після вибуху виконували свій обов’язок у самому епіцентрі».

Наприкінці заходу ветерани принесли квіти до пам’ятника васильківським ліквідаторам Чорнобильської катастрофи, розташованому на території пожежної частини м. Васильків.