Постраждалі від війни українці можуть отримати лікування за кордоном
Про це повідомили на сайті Міністерства охорони здоров’я України.
За понад 2 роки існування цієї ініціативи, понад 5 тисяч українців вже скористалися цією можливістю. Європейська комісія, Всесвітня організація охорони здоров'я та Міністерство охорони здоров'я України спільно надають українцям можливість лікування українців, які постраждали внаслідок війни або терористичних атак.
“Загалом в переліку програми у нас є 4 категорії пацієнтів.
Перша – це військові, які отримали травми у зоні ведення бойових дій.
Друга – цивільні, які стали жертвами російських терористичних атак.
Третя категорія – пацієнти з онкологічними захворюваннями (дорослі та діти), які втратили доступ до медичних послуг через війну.
Четверта – діти, які мають рідкісні орфанні захворювання.
Усі ці люди мають можливість поїхати на лікування за кордон, – розповідає керівник програми Medevac в Міністерстві охорони здоров’я Арман Качарян.
За словами Армана Качаряна, за цією програмою українці лікуються в понад 30 країнах світу. Насамперед в клініках Німеччини, Норвегії, Польщі, Латвії та Нідерландах. Витрати на медичні послуги приймаючі країни покривають частково самостійно, а частково – бюджетом ЄС, передбаченим процедурою тимчасового захисту.
Подати пацієнта з України на лікування за кордон може особистий лікар або інша уповноважена особа лікарні, у якій перебуває пацієнт.
Для цього необхідно зібрати наступний пакет документів:
перший документ – письмова згода на лікування за кордоном та обробку медичної інформації. Це документ, який пацієнт заповнює та підписує самостійно. Ось тут можна завантажити шаблон цього документу.
другий документ – письмова згода на передачу медичної інформації. Це документ, який пацієнт заповнює та підписує самостійно. Ось тут можна завантажити шаблон цього документу.
третій документ – Форма № 027/о. Це медична довідка, яку заповнює та підписує лікар лікарні/шпиталю, де знаходиться пацієнт. Ось тут можна завантажити шаблон цього документу.
Це увесь перелік документів, який знадобиться для цивільних пацієнтів. Водночас для військових обов’язковим є у цьому переліку ще один документ.
четвертий документ – Висновок про необхідність направлення на лікування за кордон. Це медичний документ, який заповнює та підписує особистий лікар або інша уповноважена особа лікарні/шпиталю, де знаходиться пацієнт-військовий. Ось тут можна завантажити шаблон цього документу.
Далі увесь цей пакет документів лікарня передає до Міністерства охорони здоров’я (для цивільних пацієнтів) або Командування медичних сил України (для військових). Отримати зворотній зв’язок щодо результату обробки заявки або ініціювати процес подачі документів на лікування можна через анкету на сайті МОЗ за посиланням.
Детальніше дізнатися про критерії направлення на лікування за кордон можна також у Наказі МОЗ.
Нагадаємо, військові зможуть отримувати високофункціональні протези швидше: уряд ухвалив відповідне рішення.
Також, у Бородянці відкрили відбудований Центр соціально-психологічної реабілітації. В березні 2022 року Центр був майже вщент зруйнований збройними силами рф внаслідок прямого влучання танкового снаряду.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.