Новини
Ірпінь
Суспільство
Здоров'я
Україна-суспільство
Київщина-суспільство

Постфактум скандалу: декларації з лікарями підписали понад 85 тисяч жителів Ірпінського регіону


Фото НСЗУ

Понад 85 тис. жителів Ірпінського регіону підписали декларації з лікарями первинної ланки. Сподіваємося, з цими показниками не виникне скандал, як минулого року, коли більше 10 тис. таких угод скасували.

Як повідомив головний лікар Ірпінського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Андрій Левківський, на сьогодні понад 85 тис. жителів Ірпінського регіону підписали декларації з лікарями первинної ланки.

За його словами, це свідчить про те, що пацієнти довіряють місцевим медичним працівникам, які, у свою чергу, якісно виконують свою роботу.

Водночас варто нагадати, що минулого року із деклараціями виник скандал. Більше 10 тис. таких угод скасували після перевірки Національною службою здоров’я України (НСЗУ).

Підставою стало звернення законного представника дитини, який намагався оформити на неї декларацію і виявив, що вона уже заповнена в іншому закладі.

Як відомо, на основі даних із загальної системи лікувальні заклади отримують фінансування за прийнятих пацієнтів.

Тому в НСЗУ регулярно здійснюють верифікацію даних у електронній системі, щоб уникнути подвійної оплати, деактивувати облікові записи померлих тощо.

Відповідну верифікацію здійснили у квітні 2019 року. Опрацювали 16703 декларації.

За підсумками звірки виявилося, що 10244 декларації подали з порушеннями Порядку, затвердженого наказом МОЗ №503.

Так, деякі примірники декларацій не були взагалі видруковані з електронної системи охорони здоров’я; більша частина видрукованих не містила підпису пацієнта.

Частину декларацій заповнили не за встановленою формою; деякі – заповнили не в електронній системі охорони здоров’я, а «від руки», що суперечить вимогам Порядку.

Під час аналізу декларацій комісія додатково виявила допущення помилок у персональних даних пацієнтів; підписання одним підписом 4 та більше декларацій різних пацієнтів.

А також підписання декларації одного і того ж пацієнта різними підписами; внесення некоректних даних у розділі «законний представник пацієнта» у деклараціях дітей.

16 травня прийняли рішення про деактивацію в електронній системі охорони здоров’я 10244 декларацій про вибір лікарів.