Київщина
Технології

Пошуковик DuckDuckGo опублікував список з тисячі веб-трекерів

10.03.2020 Олена Стець 0

Конфіденційний пошуковик DuckDuckGo опублікував список з тисячі веб-трекерів, які стежать за користувачами без попередження. Цей список називається Tracker Radar, раніше він був доступний тільки для співробітників.

Співробітники компанії пояснили, що користувачі часто помічають тільки те, що сайти стежать за історією їх покупок. Однак це тільки «верхівка айсберга» з того, за чим компанії стежать насправді.

«Трекери можуть вивчати історію вашого місця розташування, запитів, переглядів і багато іншого. На основі цих даних можна зробити висновок про вік, національність, стать, інтереси й звички. Компанії збирають ці дані в докладний профіль, постійно продаючи їх третім особам», - відзначили в DuckDuckGo.

За їхньою статистикою, трекери Google можна знайти на 85% сайтів серед списку 50 тис. найпопулярніших веб-адрес. Трекери Facebook дослідники знайшли в 36% випадків, а Adobe - в 22%.

У компанії впевнені, що більше таких даних повинні стати публічними, щоб позначити важливість захисту приватного життя. На їхню думку, створення детальних профілів для продажу таргетованої реклами повинні бути заборонені.

Компанія відзначила, що ця інформація зацікавить дослідників безпеки, або на її основі інші розробники можуть складати свої списки таких онлайн-ресурсів. Даними DuckDuckGo вже користуються, наприклад, розробники браузера Vivaldi. У DuckDuckGo сподіваються, що їх приклад наслідуватимуть й інші компанії.