#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Київщина
Акції
Культура
Події

«Портрет на тлі гір»: знято фільм про гуцульську мисткиню-фотографа

31.07.2019 Косянчук Інна 0

Спеціальний показ картини відбудеться у неділю, 4 серпня на Вуличній сцені Мистецького арсеналу

Нове ім’я в українській культурі – народний художник, поет, фольклорист філософ, і, як з’ясувалося зовсім  недавно, самобутній фотограф, зв’язкова УПА з позивним «Ластівка», яка була репресована – це Параска Плитка-Горицвіт із гуцульського села Криворівні.  Як розповідав «Погляд»,  її творчий фотодоробок – негативи – майже випадково знайшли на Гуцульщині молоді українські художники. Вони й узялися за дослідження та популяризацію творчого спадку Параски Плитки-Горицвіт, і, як повідомляв «Погляд»,  планують першу масштабну виставку , що має відбутися в національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький Арсенал» вже  восени цього року, і має відкрити широкому глядачеві цю унікальну жінку і її творчий доробок.

А в ємо у неділю, 4 серпня, о 21:00 на Вуличній сцені Мистецького арсеналу відбудеться  спеціальний показ фільму «Портрет на тлі гір» режисера Максима Руденка (Україна, 2019). Стрічка  присвячена Парасці Плитці-Горицвіт. Фільм демонструється українською мовою  з англійськими субтитрами. Трейлер фільму – за посиланням.

«Фільм «Портрет на тлі гір» – це подорож у світ магічного і прекрасного. Розкажемо більше під час кінопоказу, який відбувається у межах програми Плани на літо у Мистецькому арсеналі, йдеться у повідомленні. Квитки можна придбати за посиланням.

ДОВІДКА. Максим Руденко народився у Миколаєві. Навчався в «Академії класичної фотографії». У 2009 році закінчив «Школу кіно і телебачення», де у майстерні М.А. Разбєжкіної вивчав режисуру документального кіно. Далі вивчав кіномистецтво на операторському факультеті у Всеросійському державному інституті кіно (ВДІК), майстерня І.С. Клєбанова, який закінчив у 2015 році. Після навчання повернувся в Україну, працював на ігрових та документальних проектах як режисер та кінооператор.