Новини
Україна
Здоров'я
Україна-суспільство

Помер львів’янин, якому трансплантували підшлункову залозу


Перша в Україні операція з пересадження підшлункової залози – одна із найскладніших операцій з трансплантації органів – не завершилась успішно.

Фото з Фейсбук-сторінки Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Львова

Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги міста Львова, де було проведено першу в Україні операцію з трансплантації підшлункової залози, повідомила на Фейсбук-сторінці закладу, що помер пацієнт, якому пересадили цей орган.

«Це величезна втрата не лише для його рідних, а і для усього нашого колективу та тих, хто вболівав і переживав за чоловіка. Усі ці дні наші лікарі буквально жили з ним у реанімації. Цілодобовий супровід, медикаменти, контроль іноземних колег: ми робили все від нас залежне, аби Андрій відновився після операції», - йдеться у повідомленні.

Як інформував «Погляд», це була третя трансплантаційна операція в Україні. Раніше було проведено пересадку серця і нирки. За словами лікаря із цього медзакладу Ярослава Книша, тоді пацієнту від посмертного донора трансплантували підшлункову залозу та нирку.

Медики розповіли, як тривав перебіг приживлення органів, зазначивши, що тривалий час стан пацієнта був стабільним, починали працювати підшлункова залоза та нирка. Однак потім відбулося стрімке погіршення показників, судини затромбувалися, і вже ані операція, ані подальша реанімація не мали ефекту.

«Трансплантація підшлункової залози – це одна із найскладніших операцій з пересадження органів. Світова статистика говорить про те, що кожен третій пацієнт після такої операції не виживає, у той час як два інші отримують шанс жити повноцінно. Ми щиро хотіли, аби цей шанс був і у Андрія. На жаль, доля вирішила інакше. І хоча жодні слова зараз не применшать болю втрати, ми приносимо глибокі співчуття родині Андрія», - зазначають у львівській лікарні.

Медики інформують, що за останні 9 місяців в Україні за допомогою лікарів з Інституту серця та Німеччини було успішно трансплантовано 11 нирок і 4 серця.

Як повідомляв «Погляд», в Інституті раку з’явиться лабораторія за 106 млн грн.