#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Суспільство
Здоров'я
За кордоном

Польща розраховує на наплив медиків з України

28.03.2021 Надiя Проценко 0

Цьогоріч у Польщі очікується збільшення працівників сфери охорони здоров'я за рахунок медиків з України.

фото: freepik.com

Це може статись у зв’язку зі спрощенням процедури отримання дозволу на роботу для працівників охорони здоров'я не з країн Європейського Союзу, пише польське видання «Puls Biznesu».

У минулому році в польській системі охорони здоров'я і соціальної допомоги працювало понад 4,2 тисячі осіб з України.

За даними Міністерства розвитку, праці та технологій, минулоріч роботу в Польщі знайшов 41 лікар з України, тоді як у 2019 році таких осіб було 27, що означає 70-відсоткове зростання.

Щодо українських медсестер, то в 2020 році лише їх працевлаштувалося в Польщі лише 11, а в 2019 – 10.

фото: freepik.com

Загалом у Польщі зараз працює 142 тис. лікарів і майже 38,5 тис. лікарів-дантистів. З показником 2,4 медика на тисячу жителів Польща знаходиться на одному з останніх місць в Європі.

Наразі, за підрахунками Верховної палати лікарів, країні не вистачає 68 тис. лікарів. Тому кадровий дефіцит могли б поповнити фахівці з-за кордону. Зокрема, у Польші на сьогодні вже працевлаштовані 1 594 лікарів-іноземців, 318 з яких є вихідцями з країн Євросоюзу, а решта – з різних куточків світу (Мавританії, Шрі-Ланки, Танзанії, Руанди, Непалу). Проте найчисленнішу групу іноземних медиків складають українці (550), білоруси (330) і росіяни (57).

«Погляд» нещодавно писав, що у 2020 році найчастіше українці їздили до Польщі, Угорщини і Росії.

Раніше ми повідомляли, що підняття зарплат медикам може не бути, адже уряд не підтримав бюджетний запит МОЗ. Згодом стало відомо, що МОЗ планує прив’язати мінімальну зарплату медиків до прожиткового мінімуму.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу - переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.