#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Головні новини
Суспільство

Поки що пункти пропуску через український кордон не закриті

13.03.2020 Косянчук Інна 0

За повідомленням Кабміну, заплановано закрити майже 70% всіх пунктів. Остаточний список уточнюється.

Нині в Україні всі пункти пропуску через український кордон працюють в штатному режимі.

«На виконання рішення позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке відбулося 10 березня, найближчим часом Кабінет Міністрів України обмежить кількість діючих пунктів пропуску. Скорочення пунктів пропуску обумовлено необхідністю посилення епідеміологічного контролю. Офіційна інформація буде опублікована на Урядовому порталі. До закриття заплановано близько 70% всіх пунктів, проте остаточний список уточнюється», повідомила пресслужба Кабінету міністрів.

Як раніше повідомляв Урядовий портал, 11 березня Кабінет міністрів заявив про намір закрити частину пунктів пропуску на кордоні, аби убезпечити життя та здоров’я громадян через поширення коронавірусу COVID-19. Нині у стані обговорення -- які саме пункти пропуску тимчасово припинять свою роботу.

«Разом з тим Державна митна служба спільно з Державною прикордонною службою надали Кабінету Міністрів перелік ПП, продовження роботи яких є критично важливим для економіки країни. При формуванні цього переліку враховано інтереси найбільших імпортерів та експортерів, а також транспортних операторів, які прямують транзитом через територію України», йжеться у повідомленні й зауважується, що пункти пропуску, через які проходять найбільші потоки товарів, працюватимуть й надалі. А Держмитслужба радить перевізникам обирати для перетину кордону ті пункти пропуску, які є основними пунктами сполучення України з іншими державами.

«Крім того, Держмитслужба звертає увагу транспортних операторів на те, що пункти пропуску можуть закриватися не лише українською стороною. Інші держави також можуть припинити рух через певні ділянки кордону. Тому доцільно відслідковувати заходи, які вживають інші країни у запобіганні поширенні інфекції. Це допоможе виключити ситуації, коли вантаж успішно перетнув кордон України, але не зміг пройти митний контроль сусідньої країни, опинившись на нейтральній смузі на невизначений час. Зі свого боку ми оперативно інформуватимемо про відповідні рішення, ухвалені країнами-сусідами. Перевізникам вантажів, які вже перебувають у дорозі, важливо відстежувати ситуацію на пунктах пропуску і завідомо прямувати на головні ПП в межах однієї митниці. Закриття частини пунктів пропуску не вплине на порядок оформлення митних декларацій. Імпортери та експортери, як і раніше, зможуть пройти митний контроль на одному із ПП в межах однієї митниці, зазначеної у декларації. Наприклад, вантаж, який прямував на ПП “Шегині”, зможе заїхати/виїхати через ПП “Краківець” Галицької митниці», зазначає Урядовий портал.

Фото з відкритих інтернет-ресурсів