Новини
Україна
Світ-суспільство
Україна-суспільство
За кордоном

Поглиблюється співпраця архівістів України і Польщі

26.02.2020 Косянчук Інна 0

Представники Державної архівної служби України та Генеральної дирекції державних архівів Республіки Польща під час зустрічі обговорили можливість реалізації спільних виставкових та наукових проєктів, а також організації стажувань для працівників держархівів

Делегація Державної архівної служби України здійснила візит до Генеральної дирекції державних архівів Республіки Польща (м. Варшава). Представники української сторони – Голова Держархівслужби України Анатолій Хромов, директор Центрального державного архіву громадських об'єднань України Ольга Бажан, а також перший секретар Посольства України в Республіці Польща Віталій Білий зустрілися з Генеральним директором державних архівів Республіки Польща Павлом Петжиком.

Під час зустрічі архівісти обох країн підтвердили готовність поглиблювати співробітництво в архівній сфері, зокрема у напрямку реалізації спільних виставкових та наукових проєктів, організації стажувань для працівників державних архівів обох сторін.

«Під час зустрічі обговорено питання організації та проведення спільних українсько-польської конференції та виставки у Перемишлі та Львові, присвячених 100-річним подіям, пов’язаним з підписанням Йозефом Пілсудським та Симоном Петлюрою Варшавського договору. Анатолій Хромов підкреслив відкритість державних архівів України до співробітництва з польською стороною, у т. ч. щодо реалізації спільних проєктів з оцифрування документів польської тематики та створення фонду користування і відповідних інформаційно-пошукових баз даних», ідеться в повідомленні Державної архівної служби України.

Окрім того, представники польської сторони зауважили, що вони готові провести для співробітників Укрдержархіву та державних архівів України стажування на базі польських державних архівів за тематикою оцифрування архівних документів та реставрації, а також методів їх збереження.