Поглиблюється співпраця архівістів України і Польщі
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/02/arhiv1.jpg)
Представники Державної архівної служби України та Генеральної дирекції державних архівів Республіки Польща під час зустрічі обговорили можливість реалізації спільних виставкових та наукових проєктів, а також організації стажувань для працівників держархівів
Делегація Державної архівної служби України здійснила візит до Генеральної дирекції державних архівів Республіки Польща (м. Варшава). Представники української сторони – Голова Держархівслужби України Анатолій Хромов, директор Центрального державного архіву громадських об'єднань України Ольга Бажан, а також перший секретар Посольства України в Республіці Польща Віталій Білий зустрілися з Генеральним директором державних архівів Республіки Польща Павлом Петжиком.
Під час зустрічі архівісти обох країн підтвердили готовність поглиблювати співробітництво в архівній сфері, зокрема у напрямку реалізації спільних виставкових та наукових проєктів, організації стажувань для працівників державних архівів обох сторін.
«Під час зустрічі обговорено питання організації та проведення спільних українсько-польської конференції та виставки у Перемишлі та Львові, присвячених 100-річним подіям, пов’язаним з підписанням Йозефом Пілсудським та Симоном Петлюрою Варшавського договору. Анатолій Хромов підкреслив відкритість державних архівів України до співробітництва з польською стороною, у т. ч. щодо реалізації спільних проєктів з оцифрування документів польської тематики та створення фонду користування і відповідних інформаційно-пошукових баз даних», ідеться в повідомленні Державної архівної служби України.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/02/arhiv2.jpg)
Окрім того, представники польської сторони зауважили, що вони готові провести для співробітників Укрдержархіву та державних архівів України стажування на базі польських державних архівів за тематикою оцифрування архівних документів та реставрації, а також методів їх збереження.