Новини
Україна
Бородянка
Культура

"Погляд" з’ясував, де саме в Бородянці знаходяться графіті Бенксі

Зірці британського вуличного мистецтва приписують відразу два малюнки в містечку на Київщині, хоча поки що своє авторство він підтвердив лише одного.

Відомий вуличний художник Бенксі підтвердив, що малюнок гімнастки на руїнах одного з розбомблених окупантами будинків у Бородянці ‒ його робота. Як повідомляв "Погляд", ввечері 11 листопада митець опублікував допис із світлинами графіті на своїй Instagram-сторінці з підписом "Borodyanka, Ukraine".

Тож із самого ранку "Погляд" вирушив у містечко на Київщині, яке стало відоме на весь світ через звірства, що чинила тут армія рф, аби віднайти та на власні очі побачити роботи відомого британця. Місцевий житель Дмитро радо зголосився допомогти нам у цій справі.

Як один малюнок облетів весь світ

Першим про те, що в Бородянці з'явилося графіті, виконане в стилі Бенксі заговорив фотожурналіст Ед Рам кілька днів тому. Разом з опублікованим фото він написав: "Цікаво, це може бути Бенксі, чи це імітація?". Згодом дане фото розмістили на фан-сторінці вуличного художника, де з впевненістю заявили, "що це 100% Бенксі". Проте сам митець лише через добу опублікував світлину з графіті та тим самим підтвердив, що є його автором. Цікаве інше, на фото Еда Рама та Бенксі два різні графіті.

Чи є Бенксі автором обох малюнків?

На справді, в містечку є обидва малюнки і з’явилися вони приблизно в один час. Хто і як їх створював, ніхто в Бородянці не знає та не бачив. Але це й не дивно, нерідко Бенксі для своїх робіт використовує зроблену завчасно копірку. Це дозволяє швидко нанести малюнок на стіну та в разі чого швидко зникнути з місця події. Тож теоретично митець міг зробити обидва малюнки за досить короткий час та залишитися непомітним, якщо робив це в темну пору, адже вуличне освітлення в селищі практично відсутнє. Місцеві ж мешканці впевнені, що автор обох – саме Бенксі і дуже вдячні вуличному художнику за підтримку.

"Побачивши вчора ввечері на сторінці Бенксі світлину з Бородянки, я вирішив переконатись в цьому наочно. Адже для мене, як шанувальника його таланту, це як ковток свіжого повітря, сонячний промінь в цій сірій буденності. Зрештою досить швидко знайшов обидва малюнки.

Нас підтримує увесь світ. Кожен проявляє це по-своєму і робота Бенксі не зачепить око пересічного перехожого, але дехто може годинами не відходити від звичайної стіни з простим чорно-білим малюнком. Якщо маленька дівчинка на руїнах, це наша реальність, то хлопчик дзюдоїст, це те, у що ми всі віримо і з нетерпінням чекаємо. Дякую йому за підтримку. Слава Україні!", –

житель Бородянки Дмитро

Де ж знайти малюнки Бенксі в Бородянці?

Графіті, на якому зображено гімнастку, яка виконує вправу, спираючись на руїни будинку, ми знайшли на одній із сумнозвісних панельних дев’ятиповерхівок на вулиці Центральній, руїни якої й досі височіють навпроти Палацу культури, на площі перед яким був розстріляний пам'ятник Тарасу Шевченку.

Дмитро не сумнівається, що друге графіті, на якому хлопчик у кімоно кидає на підлогу чоловіка, вдвоє більшого за нього, також належить відомому британцю. Цей малюнок знаходимо на так званому "кругу". Це житловий масив, що знаходиться праворуч, відразу при в’їзді в селище. Там, приблизно в центрі, неподалік від дитячого садочка була котельня, на залишках якої тепер і можна побачити графіті.

Чим особливі роботи митця та що буде з графіті Бенксі в Бородянці?

Бенксі – анонімний британський стріт-арт художник, який займається графіті з початку 1990-х років. Як він виглядає та ким він є ніхто не знає. Звичайно, є припущення, але на 100% ніхто не може сказати, хто він. Кожна робота митця має певний посил. Нерідко це сатиричні твори, які спрямовані на тонку критику владних інституцій.

Проте Бенксі не лише один із найзагадковіших митців, він також і один із найдорожчих стріт-арт художників. За його графіті колекціонери платять сотні тисяч євро. А минулоріч його робота "Той, хто змінює гру" пішла з молотка за майже 17 млн фунтів, що дорівнює $23 млн.

До слова, будинки з графіті Бенксі також нерідко суттєво піднімаються в ціні. Варто зазначити, що мешканці дев’ятиповерхівки в Бородянці, де тепер є малюнок гімнастки влітку цього року розмістили на будинку плакати з написами "Жителі будинку хочуть жити тут". Вони були проти того, аби їм будували житло в новому місці та наполягали на зведені нових будівель саме там, де вони й були. У відповідь обласна влада повідомила, що розташування нового житлового комплексу для людей, які втратили житло через російську військову агресію, вирішуватимуть на громадських слуханнях. Як тепер розгортатимуться події та що буде з будинком, на якому з’явилося графіті, що в перспективі могло б стати "туристично Меккою" – покаже час.

Нагадаємо, в жовтні в Гостомелі створили мурал, присвячений літаку "Мрія". А в серпні повідомлялося, що в Мощуні, що на Бучанщині, створили мурал-оберіг. А в Фастові з’явився мурал "Україна 24/7".


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.