Новини
Всесвіт

Почалося найтриваліше за п'ять століть часткове місячне затемнення

19.11.2021 Бобрик Юлія 0

Триватиме затемнення майже шість години.

pixabay.com

Сьогодні, 19 листопада, земляни можуть спостерігати найдовше часткове місячне затемнення з 1440 року. За підрахунками вчених наступного разу таке явище можна буде побачити леши у 2669 році.

Найкраще роздивитися часткове місячне затемнення зможуть жителі Північної та Південної Америки, Австралії та Південно-Східної Азії. За київським часом воно триватиме з 8:02 до 14:03, а його максимальна фаза припаде на 11:02.

Унікальність явища полягає в тому, що Місяць  практично повністю заховається у тіні Землі, натомість більша частина сфери супутника нашої планети набуде іржаво-бурштинового відтінку.

Holcomb Observatory

До слова, сьогодні вночі, якщо на те будуть сприятливі погодні умови, українці зможуть спостерігати так звану «Бобровий повню», якщо на те будуть сприятливі погодні умови. Так у листопаді зветься повний місяць. А от у жовтні повний місяць називають «блакитним».

Нагадаємо, нещодавно вчені дізналися, чому 900 років тому зник Місяць.

Також ви можете ознайомитись з попередніми випусками новин на сайті за посиланням – новини Київщини, обговорити це на Facebook в коментарях під відео. Також можна долучитись до перегляду наших сюжетів на Youtube, або можна слідкувати за нами в Telegram канал.