Новини
Україна

Півмільярда доларів збитків: хакери з України атакували іноземні компанії


Кіберполіція України разом з кіберполіцією Південної Кореї та США викрили злочинну групу хакерів, що завдали колосальних збитків у 500 млн доларів іноземним компаніям.

Фото: pixabay.com

Про це повідомили у Міністерстві внутрішніх справ.

Відомо, що запустивши шкідливий вірус у програмні забезпечення корейських та американських компаній, хакери вимагали викуп задля повернення систем у попередній стан. У разі відмови злочинці погрожували оприлюдненням конфіденційної інформації.

Також зазначається, що у 2019 році вірусом-шифрувальником “Clop” підозрювані атакували чотири корейські компанії, в результаті – було заблоковано 810 внутрішніх серверів та персональних комп’ютерів працівників. А у 2021 році вони здійснили атаку на Медичну школу університету Стенфорда, Університету Меріленду та Університету Каліфорнії та зашифрували персональні дані співробітників і фінансові звіти.

Після численних обшуків домівок та авто зловмисників, правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку та близько 5 млн доларів готівкою.

Хакерській групі загрожує до восьми років ув’язнення.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.