Новини
Новини Київської області
Суспільство
Київщина-суспільство

Пішов у засвіти засновник школи вітчизняного емальєрства


Заслужений художник України, видатний український емальєр, автор багатьох відомих розписів, педагог Олександр Бородай 8 листопада 2019 р. пішов з життя

Олександр Бородай був не лише одним з найвидатніших українських емальєрів, який всебічно популяризував емаль. «Його твори неодноразово представляли Україну в різних країнах Європи, Канаді та США. Досягши значних професійних висот в цьому виді мистецтва, Олександр Бородай завжди відчував потребу не лише вдосконалювати свої знання й уміння, а й ділитися ними з учнями. Він був першим в Україні, хто почав застосовувати художню емаль в архітектурі. Саме емальєрними панно Олександра Бородая оздоблена Головна обсерваторія Національної академії наук України, станції київського метро «Видубичі» та «Осокорки». Художник брав участь у розписі Михайлівського Золотоверхого собору (розписи нартексу і хор, 2000 р.) та Покровської церкви (2001–02 рр.) в Києві», повідомляє про тяжку втрату Національний музей українського народного декоративного мистецтва. Колектив музею українського висловлив щирі співчуття рідним і близьким видатного митця.

Прощання з Олександром Бородаєм відбудеться 9 листопада з 10.00 до 12.00 в Центральному будинку художника за адресою: вул. Львівська площа, 1–5.

«Олександр Бородай працював у галузі станкового та монументального живопису. Ззнаний сучасний український митець (монументаліст, живописець, графік, емальєр), надзвичайно різнобічна, високопрофесійна та авторитетна в українському мистецькому просторі особистість. З 2008 року заслужений художник України. Засновник школи вітчизняного емальєрства, автор численних монументальних робіт у Києві, Дніпрі, Полтаві, Кам’янці та інших містах. Учасник багатьох вітчизняних та міжнародних виставок і художніх симпозіумів. Творча і педагогічна діяльність Олександра Бородая, художника-новатора в галузі мистецтва емалі є наріжним каменем у розвитку сучасного українського емальєрства і беззаперечно вагомою у масштабі емальєрства світового: від станкового і монументального, до інсталяцій та експериментальних форм» – таку високу оцінку творчості Олександра Бородая дав Комітет з Національної премії імені Тараса Шевченка.

Сумно, що Україна втрачає таких митців і видатних людей…