Новини
Україна
Надзвичайні новини
Кримінальні новини
Автоновини

Підозра у корупції: у Польщі затримали ексголову Укравтодору, у відомстві - обшуки


20 липня у Польщі місцеве антикорупційне бюро затримало ексміністра транспорту країни та колишнього керівника Укравтодору Славоміра Новака. В Укравтодорі сьогодні зранку тривають обшуки.

Славомір Новак. Фото - wikipedia.org

Про це повідомив прессекретар міністра-координатора спеціальних служб Польщі Станіслав Жарин, а також повідомили у НАБУ.

Новака підозрюють в корупції, відмиванні грошей і керівництві організованим злочинним угрупованням. Затримання - це результат міжнародного розслідування за участі прокурорів з Польщі та України, Центрального антикорупційного бюро Польщі та Національного антикорупційного бюро України.

Новаку пред’явили шість обвинувачень за період роботи, коли він працював за Укравтодорі.

НАБУ та САП спільно з Центральним антикорупційним бюро Польщі (ЦБА) та Окружною прокуратурою Варшави проводять санкціоновані обшуки в Києві, Львові, а також на території Польщі в рамках спільного розслідування діяльності злочинної організації.

Обшуки проводяться в офісах Укравтодору, компаній-учасниць тендерів державної агенції, а також за місцем проживання колишніх посадовців та ймовірних учасників злочинної організації.

«Розслідувалося кримінальне провадження щодо посадових осіб "Укравтодору". Було встановлено, що рядом осіб було створено злочинну організацію, діяльність якої була спрямована на розкрадання коштів міжнародних організацій, які виділяли кошти для ремонту доріг в Україні. Паралельно з цим процесом приблизно таке ж саме розслідування відбувалось і в Польщі. У листопаді 2019 року була створена міжнародна спільна слідча група», - повідомив під час пресбрифінгу голова НАБУ Артем Ситник.

Нагадаємо, що у жовтні 2016 року Славоміра Новака призначили виконувачем обов'язків глави Укравтодору та надали йому українське громадянство.

Проте у вересні 2019 року НАЗК порушило справу за поданням неправдивої декларації Новаком, де зазначалось, що він недооцінив вартість свого автомобіля та приховав кошти на банківських рахунках. Через два тижні після цього інциденту Новак пішов у відставку, мотивуючи це отриманням нової пропозиції про роботу, а пізніше виграв справу проти НАЗК у київському суді.

Нагадаємо, раніше «Погляд» повідомляв, що Укравтодор презентував онлайн-мапу про ситуацію на дорогах.

Фото - НАБУ.