Новини
Ірпінь

Підозра на коронавірус: в Ірпені поширили фейк про заборону виходити з квартир


Оновлено. Жителька Ірпеня, у якої запідозрили захворювання на коронавірус, народила хлопчика. Кількість хворих та підозр на коронавірус на Київщині станом на 12:30 25 березня - за ЦИМ посиланням.

Вчора ввечері, 24 березня, перший заступник ірпінського міського голови Олександр Маркушин на своїй офіційній сторінці у Фейсбук повідомив, що в місті Ірпінь на Київщині "перший випадок - є підозра на коронавірус". Звичайно, така новина спричинила паніку серед жителів міста.

Читаємо далі: "На жаль, це вагітна жінка, якій у п‘ятницю зробили експрес-тест в 4-й амбулаторії Ірпеня і він виявився негативним. Наші лікарі у п‘ятницю зробили мазок на ПЛР-аналіз. Результат прийшов лише сьогодні. На жаль, результат позитивний, втім, остаточний діагноз встановлять лікарі відповідної клініки, куди ми направили жінку, яка підозрюється на короновірусну хворобу", - повідомив Маркушин.

Але цього було достатньо для того, щоб спричинити справжню паніку і на деяких ірпінських, а за ними й всеукраїнських сайтах почали з'являтися новини про те, що "в Ірпені зафіксовано коронавірус". При тому, що це була лише підозра, а не факт, як подав ряд ЗМІ.

Звичайно, ми не говоримо про те, що не потрібно бути готовими до будь-якого сценарію розвитку подій. Звичайно, необхідно дотримуватись карантину. Але навіщо сіяти паніку серед населення?

Але замість цього ірпінські чиновники нагнітають ситуацію, розміщуючи лякливі меседжі. Так, цього ж дня, 24 березня, жителям житлового комплексу, де виявили підозру на коронавірус у вагітної жінки, розіслали повідомлення про те, що ЖК ізолюють на карантин, тож із будинків заборонено виходити протягом 14 днів. При цьому зазначили номер відомого афериста, кілька разів засудженого за розбій Антона Головенка, якого призначили… головою волонтерського штабу.

А згодом екс-мер Ірпеня Володимир Карплюк звинуватив у розповсюдженні недостовірної інформацію місцеву жительку Михайлину Скорик.

До речі, ресурси піарника Карплюка Петра Щербини нещодавно вже поширювали непідтверджену інформацію про перший випадок коронавірусу в Ірпені.

Тож, шановні читачі, ще раз звертаємося до вас: будь ласка, довіряйте тільки офіційним джерелам інформації про коронавірус (МОЗ, Центр громадського здоров'я) і пам'ятайте, що, на жаль, для багатьох чиновників важка ситуація, яка склалася у країні - лише привід для піару. Бережіть себе!