Новини
Всесвіт

Перший весняний зорепад українці спостерігатимуть вже в квітні


З середини місяця на нічному небі можна буде побачити падіння метеоритів.

Фото: pixabay.com

Починаючи з 14 квітня в наших широтах можна буде спостерігати за метеорним потоком Ліріди, пік якого припаде на 21–22 квітня. Через те, що Місяць буде занадто яскравим, адже як раз готуватиметься до повні (27 квітня), яскраві метеори Ліріди найкраще буде видно на світанку.

Довідка. Ліріди – один з найстаріших метеорних потоків, відомих людям. Перша згадка про нього датується 687 роком до н.е. У 1803 році було зафіксовано 700 метеорів на годину, в 1922 і 1982 роках – близько 90, але в останні десятиліття активність Лірід знизилася до 15-37 метеорів на годину. У цьому році можна буде побачити до 18 метеорів на годину, тобто по три метеора кожну хвилину.

Проте головною календарною подією космічного масштабу квітня стане 60-річчя з дня першого польоту людини в космос. Цьогоріч ВР пропонує відзначити це свято 12-го квітня на державному рівні, адже саме завдяки Сергію Корольову, українському основоположнику практичної космонавтики, відбувся цей політ.

Як писав «Погляд», минулоріч Ілон Маск під час розмови з родиною Корольова назвав українського академіка «одним з найкращих».

Нагадаємо, цьогоріч також виповнилося 70 років із дня народження першого і поки єдиного космонавта незалежної України Леоніда Каденюка. До цієї пам’ятної світ побачила «космічна» банкнота, було створено меморіал Леоніду Каденюку, а також планують зняти фільм про космонавта.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.