#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Суспільство
Політика

Парламент відновив конкурси для державних службовців

16.02.2021 Косянчук Інна 0

Сьогодні, 16 лютого, народні депутати  ухвалили в другому читанні закон  «Про внесення змін до деяких законів України щодо відновлення проведення конкурсів на зайняття посад державної служби та інших питань державної служби».

Фото з Фейсбук-сторінки Верховної Ради України

Верховна Рада 289 голосами ухвалила в другому читанні закон №4531 «Про внесення змін до деяких законів України щодо відновлення проведення конкурсів на зайняття посад державної служби та інших питань державної служби. Про це повідомив ресурс zn.ua.

Як зазначалося напередодні на офіційному сайті Національного агентства України з питань державної служби, конкурси для категорій «А», «Б» та «В» пропонується оголосити протягом  6 місяців з дня набрання чинності Закону. Термін дії контрактів при цьому складатиме 9 місяців. Ці терміни, зауважила голова Агентства Наталія Алюшина, дадуть можливість уникнути надмірного навантаження на конкурсні комісії державних органів та Комісію з питань вищого корпусу і, відповідно, якісно провести конкурсні відбори.

«Конкурси пропонується проводити в тій же черговості, що і добори  на посади державної служби. Тобто в першу чергу на конкурс підуть ті вакансії, які були призначені у квітні минулого року. Внесено правку щодо алгоритму дій якщо конкурс не відбувся. В такому разі пропонується оголосити новий  конкурс протягом 10 днів. Досягнуто спільного бачення й щодо виключення статті 87-1, яка стосується припинення державної служби за ініціативи суб’єкта призначення».  

Національне агентство України з питань державної служби

Зазначається також, що виключається необхідність повторного проходження спецперевірки державними службовцями, які призначаються на посади держслужби або в органах місцевого самоврядування не пізніше наступного робочого дня після припинення дії контракту про проходження ними державної служби на період дії карантину.

Як повідомляв «Погляд», Верховна Рада вперше у своїй у практиці притягнула народного депутата до відповідальності за неособисте голосування. За “кнопкодавство” йому повідомили про підозру.

На регіональному рівні люди також хочуть бачити сумлінних депутатів. Зокрема, на Бориспільщині жителі Кучакового  просять замінити депутата від округу.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.