Новини
Україна
Культура
Новини світу

"Памфір" і "20 днів у Маріуполі" стали переможцями на міжнародному кінофестивалі

Стрічка про блокаду Маріуполя й злочини росіян отримала приз у номінації Standing Up, а фільм "Памфір" – в категорії "Фільми з Центральної та Східної Європи".

Документальний фільм "20 днів у Маріуполі" та художня стрічка "Памфір" стали одними із переможців 47-го Міжнародного кінофестивалю у Клівленді. Про це повідомила пресслужба Верховної Ради.

Зазначається, що стрічка про блокаду Маріуполя й злочини росіян отримала приз у номінації Standing Up, де змагаються фільми про важливі суспільні події, активізм, боротьбу за справедливість.

Натомість фільм "Памфір" отримав нагороду в категорії "Фільми з Центральної та Східної Європи".

"20 днів у Маріуполі" – це документальний фільм створений на основі відеоматеріалів, які зняв Мстислав Чернов. Стрічка розповідає, як Маріуполь переживав перші тижні російського вторгнення. Команда українських журналістів, що опинилася в пастці в обложеному Маріуполі, намагається продовжити свою роботу, документуючи жорстокості війни.

Стрічка "Памфір" розповідає про чоловіка, який повертається із заробітків в рідне буковинське село на зимові свята. Дружина вмовляє більше нікуди не їздити, та й син не хоче відпускати батька. Хлопець обирає ризикований спосіб завадити від’їзду – намагається спалити документи. Через необачність підлітка спалахує пожежа. Чоловік обіцяє компенсувати усі збитки. Грошей на це піде чимало, тож він згадує часи, коли більшість місцевих знало його не як добропорядного сім’янина, а як Памфіра, якому немає рівних у контрабанді та незаконному перетині кордону.

Нагадаємо, "Мавка. Лісова пісня" стала найбільш касовим анімаційним проєктом за історію українського прокату.

Також читайте в рубриці "Інтерв'ю" на "Погляді" про зйомки, реакцію глядачів та успіх "Щедрика" за кордоном.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.