Новини
Суспільство
Культура

Пам’ять «Міфа» вшанують концертами

20.12.2020 Косянчук Інна 0

20 грудня 1974 року народився відомий український оперний співак, соліст Паризької національної опери, волонтер, учасник Революції гідності та бойових дій на сході України Василь Сліпак.

Фото: Арміяінформ

Трагічна загибель на сході України всесвітньовідомого співака з унікальним голосом, патріота України стала трагедією для всієї України.

Васииль Сліпак у дні Революції гідності долучився до акцій, які проводила  української діаспори у Франції. Коли почалися воєнні дії на сході допомагав українським захисникам як волонтер, пізніше й сам брав участь у бойових діях, отримав порання.

Літо 2016-го стало його третьою поїдкою на схід. Він відправився на Донбас із  зібраною допомогою для бійців з прагненням залишитьсь на півроку у складі  першої окремої штурмової роти 7-го окремого батальйону ДУК «Правий сектор». Під час бойових дій загинув від снайперської кулі. Серед відзнак, якими нагороджений Василь Сліпак (позивний «Міф» – орден «За мужність» І ст., Герой України, кавалер ордена «Золота Зірка».

Як повідомила «Україна молода», цьогоріч до дня народження «Міфа», митці підготували кілька знакових заходів.

Серед них – музичний діалог «Україна — Європа», для участі в якому до Києва прилітають прапраонука бельгійського музиканта Агнес Бріоль В’єтан і відомий французький диригент Ніколя Краузе, який дружив і співпрацював з Василем Сліпаком. Локація заходу – іменна велика зала Василя Сліпака у НМАУ імені П. І. Чайковського

Завтра, 21 грудня, звучатимуть Концерти для скрипки з оркестром №2 і 5 Анрі В’єтана,  та твори французьких і українських композиторів.

«Їх виконають Національний ансамбль солістів «Київська камерата», солісти Богдана Півненко та студентка Вищої школи музики у Лозанні (Швейцарія) Олександра Хмара. Відкриє концерт знаменита Серенада для струнних Петра Чайковського — як нагадування про 180-річчя від дня народження композитора з українським корінням, який тривалий час творив в Україні», йдеться у повідомленні.

Також у межах  заходу – «круглий стіл» «200 років від дня народження Анрі В’єтана: повернення в Україну», в якому візьме участь Агнес Бріоль В’єтан».

У Києві також планується презентувати  одночасно концепцію та макет Арт-скверу імені Василя Сліпака у межах Андріївського узвозу.

Як повідомляв «Погляд», Укрпошта випустила незвичайну марку.

«Також «Погляд» інформував, що у Києві відкриють інсталяцію про Голокост.

​Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.