Новини
Україна
Головні новини
Ірпінь
Україна-суспільство
Київщина-суспільство

Одна із 139 корупційних схем: кейс про корупцію КП "Ірпінькомунікаціясервіс", очолюваного депутатом Калічкою


Під час форуму Антикорупційний порядок денний для уряду та громадськості було розглянуто 139 корупційних кейсів, серед яких фінансовий аналітик Дмитро Яблоновський розглянув приклад КП "Ірпінькомунікаціясервіс", очолюваного місцевим депутатом Артемом Калічкою. Комунальне підприємство було створене та здійснює збиткову діяльність без технічної й економічної доцільності. Експерт проаналізував декларацію Калічки і виявилося, що це КП має клона, через якого проходять бюджетні кошти Ірпеня. У сумісництві депутатства та керівництва КП є очевидний конфлікт інтересів. Оскільки саме депутати роздають гроші комунальним підприємствам.

У Києві 26 вересня 2019 року відбулась конференція Антикорупційний порядок денний для уряду та громадськості , під час якої експертна громадськість та члени уряду презентвали 100+ антикорупційних заходів, що стосуються подолання великих галузевих корупційних схем практично у всіх сферах: здоров’я, освіта, розвиток, безпека, економіка, інфраструктура, екологія, енергетика, соціальна сфера. Напрацьований перелік заходіві уряд та громадськість впроваджуватимуть спільно у форматі проєктів.

Рекомендації були напрацьовані на платформі урядово-громадської ініціативи “Разом проти корупції” спільно з експертами понад 90та організацій, галузевих асоціацій та установ.

В роботі представницького антикорупційного форуму взяли учсть двоє учасників із Ірпеня: Дмитро Яблоновський та Богдан Устименко.

139 корупційних схем, чи можливо їм протидіяти?
За підрахунком модераторів конференції, чиновників з міністерств і відомств та представникі громадських організацій були присутні приблизно в рівній кількості; цікавляться наші держслужбовці антикорупційним питанням. Виступаючими було обговорено багато різних питань, але для себе я зробив декілька основних висновків:
1) Антикорупційний рух в країні є, більше чи менше розвинутий в різних сферах, проте є. І значною мірою завдяки діяльності активістів та волонтерів на різних рівнях.
2) Держава далі буде спрямовувати боротьбу з корупцією шляхом запровадження:
- електронних державних послуг онлайн як для окремих громадян так і для бізнесу;
- електронної відкритої звітності державних органів;
- об'єднання державних електронних реєстрів та сервісів.
3) Всі корупційні схеми мають спільні риси, тому більш ефективно не ганятися за кожною схемою, а виявити спільні риси та протидіяти їм.
4) Корупція на місцевому рівні несе таку ж велику загрозу суспільству як і на державному рівні. Зокрема непрозорість фінансування і відсутність відповідальності за результати діяльності комунальних підприємств призводить до великих збитків загалом по країні.
Один з виступаючих, наш земляк Дмитро Яблоновський, поставив в приклад КП "Ірпінькомунікаціясервіс", яке було створене та здійснює збиткову діяльність без технічної й економічної доцільності.
Зазначені в матеріалах конференції корупційні проблеми в розвитку громад та територій повністю стосуються ірпінського регіону.

Дмитро Яблоновський, поставив в приклад корупційної схеми КП "Ірпінькомунікаціясервіс", яке було створене та здійснює збиткову діяльність без технічної й економічної доцільності

Комунальне підприємство «Ірпінькомунікаціясервіс» створене в 2018 році позиціонується ірпінськими чиновниками регіональним комунальним інтернет-провайдером. На їхні послуги перевели без тендера усі освітні заклади Приірпіння та інші комунальні установи міста. При цьому міськрада не оприлюднила жодних документів економічної доцільності існування КП «Ірпінькомунікаціясервіс». За півторарічне існування це ірпінське КП отримало близько 20 мільйонів (!) міських бюджетних коштів. Про суми, якими оперують комунальники, можна довідатися із його закупок в Прозоро.

Dmytro Yablonovskyy проаналізував декларацію Калічки і виявилося, що це КП має клона, через якого проходять бюджетні кошти Ірпеня.

"Пан Калічка з Батьківщина в 2017 році виступав проти забудови заплави річки, але після того, як він став директором комунального підприємства "ІРПІНЬКОМУНІКАЦІЯСЕРВІС", думка змінилася. В грудні 2018 він проголосував за подальшу багатоповерхову міста та заплави річки Ірпінь. В онлайні я його не знайшов, отже спитайте оффлайн, якщо зможете.Чим саме займається ІРПІНЬКОМУНІКАЦІЯСЕРВІС, яким керує пан Калічка, для мене загадка, бо його навіть немає в переліку КП на сайті ІМР. Поясність, якщо в курсі.

У сумісництві депутатства та керівництва КП є очевидний конфлікт інтересів. Оскільки саме депутати роздають гроші КП.

Загальний оборот КП лише казначейським рахункам з часу заснування в листопаді 2017 року склав майже 11 млн грн. Близько 200 тисяч на місяць - витрати на зарплату. За трохи більше року діяльності "ІРПІНЬКОМУНІКАЦІЯСЕРВІС" натендерило на 7 млн грн. 1,8 млн - контракти з ТОВ "Айтех", засновник якої пан Нирков є також засновником клона ТОВ "ІРПІНЬКОМУНІКАЦІЯСЕРВІС".
Остання компанія розташована за адресою вул. Соборна, буд. 152, де зареєстровано ще майже 50 різних компаній (Ірпінський офшор?)

  • ДП "ІРПІНЬКОМУНІКАЦІЯСЕРВІС" за рік купило або замовило:
  • проектування та будівництва волоконно-оптичних ліній зв’язку
  • Станцію кабельного телебачення
  • Капітальний ремонт (400 тисяч)
  • 2 авто Пежо (упс, здається, це 2 з тих самих 22, про які звітувало карплюк-ТБ!)
  • Передавальну апаратура для радіотелефонії, радіотелеграфії, радіомовлення і телебачення
  • Побудову телекомунікаційної мережі 180918-СКС
  • Телекомунікаційне обладнання та приладдя
  • Зварювальне обладнання
  • та ще багато іншого

І щоб остаточно всіх заплутати: КП ІРПІНЬКОМУНІКАЦІЯСЕРВІС платить ТОВ ІРПІНЬКОМУНІКАЦІЯСЕРВІС за оренду.

Як зазнача\ експерт:

"Добробут родини Калічків покращився, але незрозуміло, чи через депутатство, чи через керівну посаду. В 2017 в родині Калічків з'явилося нове авто вартістю 472 тисячі грн. при доходах в 2017 році - 112 тисяч, а в 2016 - 63 тисячі. та за відсутності заощаджень. Щось в керівника КП погано з арифметикою..."

Власне, його декларація ось: http://bit.ly/artem_kalichka.

Цікаво, що обирався Калічка від округу у Ворзелі (який нині доєднався до Бучанської ОТГ). Хоча депутат зареєстрований в Києві, а його дружина має квартиру в Ірпені.

Як зазначає видання "Зоря Приірпіння": за такі гроші можна викупити існуючу інтернет-мережу понад 13 тисяч абонентів. Якщо ж ці 20 бюджетних мільйонів заплатити існуючому на ринку інтернет-провайдеру, то він може за них підключити 35 тисяч користувачів.

Конфлікт інтересів: або як іріннський місцевий депутат від партії "Батьківщина" Артем Калічка став директором КП «Ірпінькомунікаціясервіс»

Створенню згаданого комунального підприємства перебували гучні події на сесії Ірпінської міськради. У травні 2017 року депутат від «Батьківщини» Артем Калічка якось різко заходився метати критичні стріли в тодішніх керманичів міста – мера Карплюка та секретаря ради Денисенка.

Вже за півроку після згаданої сесії було створено комунальне підприємство «Ірпінькомунікаціясервіс», директором якого призначено депутата Калічку, а його заступником іншого депутата-однопартійця Молчанова. Відтоді ніхто з ірпінського міського осередку "Батьківщини» вже не виступає проти влади, а навпаки голосують за її дерибанні рішення.

Довідка:

КП «Ірпінькомунікаціясервіс» завдячує своїй появі скандалом між екс-мером Володимиром Карплюком та фракцією «Батьківщина» у Ірпінській міській раді, яку очолює Артем Калічка. Саме тоді, щоби спинити опозиційні настрої депутатів і з’явилося це КП. На керівні посади цього комунального підприємства "плацевлаштували" обох депутатів від фракції, й щоквартально виділяють мільйони на «розвиток». Далі схема ускладнена створенням підприємства-клона і її контактами з приватним провладний провайдером з надання телекомунікаційних та інтернет-послуг, куди через "прокладку" перетікають міські бюжетні кошти.