Україна
Головні новини
Україна-суспільство
Автоновини

Обов’язкові паски безпеки: набули чинності зміни до ПДР


В Україні набули чинності зміни до Правил дорожнього руху для водіїв і пасажирів, пішоходів та велосипедистів, введені раніше Кабміном.

Про це повідомив у Фейсбуці заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

Обов’якові паски безпеки для всіх

Якщо раніше водії та пасажири таксі могли не пристібатися під час руху в населеному пункті, а інструктори з водіння - і за його межами, то тепер всі водії і пасажири мають бути пристебнуті.

Це правило зобов'язує водіїв таксі забезпечити наявність ременів безпеки як на передньому, так і на задньому сидінні і нагадувати пасажирам про необхідність їх використовувати.

Не пристібатися в населеному пункті дозволяється лише водіям і пасажирам з інвалідністю, якщо це фізіологічно неможливо, а також водіям і пасажирам оперативних та спеціальних транспортних засобів.

Не чіпати номерні знаки

Згідно з нововведеннями забороняється змінювати розміри, форму, позначення, колір і розміщення номерних знаків на транспортному засобі. Також не дозволяється наносити на номерні знаки додаткові позначення або закривати їх, вони повинні бути чистими і достатньо освітленими.

Велосипедисти

Відтепер велосипедистам дозволений рух смугою для маршрутних транспортних засобів.

Пішохододи

У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїжджою частиною чи узбіччям, повинні використовувати світлоповертальні елементи (стрічку, наклейку, жилет тощо) або бути в одязі, який має світлоповертальні елементи. Це зазначено в п.4.4 ПДР України.

«Погляд» також писав, що порушення «євробляхів» почали фіксувати камери на дорогах. Читайте про зміни у ПДР: що потрібно знати автомобілістам.

фото - freepik.com