#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Фастів

Новий міністр інфраструктури розповів про реформу «Укрзалізниці» та згадав про Фастів

04.11.2019 Александр Чернышенко 0

Фото - РБК-Україна

Владислав Криклій, який вже два місяці працює міністром інфраструктури у новому Уряді, розповів про своє бачення реформи «Укрзалізниці» в інтерв’ю РБК- Україна.

Нещодавно Кабмін передав «Укрзалізницю» в управління Мінінфраструктури. Ініціатором цього кроку виступив саме Владислав Криклій.

На його думку, "Укрзалізниця" перебуває у занедбаному стані, рухомий склад старий, зношений, більшість з нього – ще з радянських часів. Тому потрібні радикальні кроки, щоб "Укрзалізниця" не зупинилася.

Згідно планів, компанія буде розділена на три оператори: на оператора інфраструктури, вантажного перевізника та пасажирського перевізника, а сама компанія стане публічною (IPO).

Буде потрібен перехідний період, тому що крім самого розподілу, який з'явиться у законодавстві, треба готуватися до зміни організаційної структури.

Як зазначив Владислав Криклій, пасажирські перевезення в усьому світі збиткові, лише за окремими напрямками в Великобританії є умовний прибуток, але там квитки у рази дорожчі, ніж у нас. Двадцять хвилин поїздки можуть обійтися, як з'їздити з Києва до Львова і назад. У нас це все компенсується за рахунок держави.

Тому на думку міністра, має працювати модель, коли компенсація відбувається у більшій мірі за рахунок публічних договорів-зобов'язань, які укладаються з органами місцевого самоврядування і вони підтримують "Укрзалізницю". Тобто вони субсидіюють її в своїй частині.

"Візьмемо Фастів. У них є своя станція і пасажири – мешканці Фастова. Вони у цій частині, по своєму напрямку, за пропорцією субсидіюють "Укрзалізницю", як і решта міст України. Тоді можна говорити про те, щоб розвивалась "Укрзалізниця", щоб з'являлися нові вагони, пасажирські потяги, зручні умови, а не так, як зараз. Коли мені скидають ці страшні фото в соцмережі, мені здається, що це якесь продовження фільму "Пила"", - повідомив міністр.

Нагадаємо, минулого року "Погляд" висвітлював тему компенсацій "Укрзалізниці" витрат на проїзд пільгових категорій пасажирів у статті "Укрзалізниця повідміняла фастівські електрички. Хто винен?", у якій свою думку на існуючу проблему висловлював міський голова Фастова.