Новини
Екологія
Вода
За кордоном

Нове життя рифів: дослідники National Geographic за 6 років пересадили 6000 фрагментів коралів


Прекрасним, але крихким кораловим рифам в тропічних океанах по всьому світу загрожують кліматичні зміни і шторми. Мандрівники можуть допомогти відновити їх, взявши участь в програмі по пересадці коралів.

Дослідниця National Geographic Паола Родрігес-Тронкосо працювала в Мексиці: багато в чому її стараннями за шість років пересадили 6000 фрагментів коралів. Для цього нирці збирали з дна океану корали, збиті з рифів штормами і хвилями, а потім прив'язували здобуті фрагменти до нижніх ділянках того ж (або найближчого) рифа. Способи пересадки залежать від регіону. Наприклад, там, де рифи відокремлюють лагуну від океану, відламані шматки коралів спочатку поміщають в підводні розплідники, щоб дати їм відновитися перед пересадкою.

Курорти і організації по збереженню навколишнього середовища активно спонукають людей брати участь в таких програмах. Щоб не принести більше шкоди, ніж користі, Родрігес-Тронкосо радить не приєднуватися до акцій, під час яких ентузіасти спеціально відламують шматки від здорових коралів. Знайдені на дні океанів і правильно пересаджені фрагменти коралів ростуть повільно, але здатні подарувати довге життя рифу.

Читайте також:
Риби-клоуни можуть зникнути з лиця Землі
Вчені навчилися воскрешати коралові рифи