#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Кримінальні новини
Україна-суспільство

Незаконні обшуки в Бахчисараї: українська поліція відкрила справу

11.03.2020 Косянчук Інна 0

11 березня в АР Крим незаконно створеними правоохоронними органами окупаційної влади проведено 7 обшуків за місцем проживання кримських татар.

Як повідомив офіційний сайт Національної поліції, сьогодні, 11 березня, в Бахчисараї окупанти проводять незаконні обшуки в будинках кримських татар, зокрема активістів «Крымская солидарность» та громадських журналістів.

«Під час моніторингу мережі Інтернет, було виявлено інформацію, що 11 березня в Бахчисараї АР Крим незаконно створеними правоохороними органами окупаційної влади проведено 7 обшуків за місцем мешкання кримських татар. За даним фактом слідчим управлінням ГУНП в АР Крим та м. Севастополі внесенні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та відкрито кримінальне провадження за ч.2 ст. 162 (порушення недоторканності житла) КК України. Винним загрожує кримінальна відповідальність - до п'яти років позбавлення волі. Процесуальне керівництво у вказаній справі здійснює прокуратура Автономної Республіки Крим, йдеться у повідомленні.

На Фейсбук-сторінці Крымская солидарность опубліковані деталі таких обшуків і пізвища кримськотаратських активістів:

 Сейдамет Мустафаєв - стример «Кримської солідарності» (Бахчисарай, 7 мікройрайон, вул. Яшлик', 17)

Шукрі Сейтумеров (Бахчисарай, вул. Басенко)

Сейтумер Сейтумеров (Бахчисарай, вул. Басенко)

Рустем Сейтмеметов (Бахчисарай, вул. Роза Люксембург, 37)

Амет Сулейманов - активіст «Кримської солідарності" (провулок Історичний, 3. Бахчисарай, старе місто)

Айдер Сулейманов - Бахчисарайський район, с. Холмовка, вул. Миру 1а).

Сейтумер Сейтумеров - екс-активіст "Кримської солідарності" Бахчисарай, ул. Річкова, 77).

 «Амета Сулейманова відвезли на обшук в магазин (він працює менеджером в магазині мобільного зв'язку), протокол обшуку він не підписав. У Амета і його брата - Айдера Сулейманова вилучили телефони, підкинули літературу. «Підкинули 2 нові книги, акуратно загорнуті в обкладинки, на стіл, де діти робили шкільні уроки», - дружина Сулейманова Амет. До Амета Сулейманова не допускають в будинок родичів дружини, яка на 8-му місяці вагітності чекає дитину, не дозволили забрати з будинку трьох малолітніх дітей, молодший з яких на даний момент лежить з високою температурою. Сам Амет має ряд серйозних діагнозів і йому протипоказано хвилювання: Хронічна ревматична хвороба серця, а / ф, 1 ст. активності. Поворотний кардит. Міокардитичний кардіосклероз, синусова тахікардія».

Назім Шейхмамбетов згадує: «Я прибув в Холмівці, в будинок Айдера Сулейманова. Коли я прибув, ще співробітники правоохоронних органів були, але тільки що вони роз'їхалися. Як стало відомо зі слів місцевих жителів, місцеві жителі повідомили, що вдома нікого немає. Однак співробітники правоохоронних органів без присутності господарів будинку заходили в оселі і проводили якісь заходи. Тобто без господарів будинку провели слідчі заходи і на даний момент неможливо встановити - підкинули що-щось чи не підкинули, вкрали щось або не вкрали. За цією ж адресою прописаний його рідний брат - Амет Сулейманов, у якого зараз в Бахчисараї йде обшук. Я прямую туди ».

У повідомлекнні йдеться про те, що у багатьох активістів, у будинках яких проводяться обшуки, є серйозні хвороби.

Подробиці з'ясовуються. Як повідомляв «Погляд», за словами Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової, до списку із 200 осіб, який підготовлений Україною на найближчий обмін в’язнями, внесено 86 незаконно ув’язнених кримських татар. Втім, як стало відомо, патріотично налаштовані кримські татари не хочуть обміну будь-якою ціно. Як повідомив лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв,  включені до списку для ймовірного обміну утримуваними особами кримські татари можуть відмовитися брати у ньому участь, якщо дізнаються, що їх обмінюють “на бандитів”.