#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Київщина
Здоров'я

Нестача сімейних лікарів у державних поліклініках (ВІДЕО)

29.11.2021
У державних поліклініках зменшується кількість лікарів. З початком епідемії коронавірусу в Україні навантаження на сімейних лікарів значно зросло.

Окрім лікування та спостереження за ковідними пацієнтами, до їх обов’язків додалися ще вакцинація та виписування ковідних документів.

Нині на Київщині все більше медиків звільняється за власним бажанням, а люди залишаються без сімейних лікарів.

Як пояснюють лікарі останнім часом вони все частіше відчувають перевантаження, втому та синдром «вигорання».

«Сьогодні у закладах охорони здоров’я Київської області наявні 7 751 лікарські посади, із них укомплектовані 5 659 лікарські посади і вакантними залишаються 2 092 лікарських посад», – повідомляє Департамент охорони здоров’я Київської обласної державної адміністрації.

За даними закладів охорони здоров’я в Київської області 46 посад сімейних лікарів є вакантними.

Про кількість звільнень Департамент охорони здоров’я Київської ОДА не повідомляє.

Сімейні лікарі мають певний ліміт пацієнтів, із якими можна укласти декларацію. Один сімейний лікар може обслуговувати 1 800 пацієнтів. Тож наразі понад 82 тисячі людей не мають власного лікаря. Внаслідок чого утворюються масштабні черги.

Деякі сімейні лікарі не витримують навантаження та звільняються з роботи, а пацієнти вимушені самостійно шукати із ким можна ще укласти декларацію.

Як повідомляє hromadske посилаючись на Національну службу здоров’я України:
За 2021 рік, станом на 15 листопада, звільнилися 1 398 лікарів «первинки».

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Також читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.