#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Київщина-суспільство
Київ

Небезпечну «свинцеву» іграшку виявили в магазині Києва

06.09.2020 0 Надiя Проценко 0

Дитячий автомобіль на радіокеруванні ТМ «YP TOYS», який продавав столичний магазин «Будинок іграшок», у своїй масовій частці мав свинцю 166 тис. мг/кг при нормі 1000. Тобто вміст свинцю в іграшці перевищений у 166 разів.

фото - Головне управління Держпродспоживслужби в м. Києві.

Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в м. Києві. Його очільник Олег Рубан відзначив: «Дитячі іграшки – продукція із високим ступенем ризику, тому їх перевіряємо постійно. Таке значне перевищення небезпечного металу у дитячій іграшці не допустиме, оскільки може стати причиною серйозних захворювань і розладів».

Для випробування взяли контрольний зразок іграшки – автомобіля на радіокеруванні ТМ «YP TOYS» (артикул 6142R, дата виготовлення 09.2018).

Це дослідження вже другого контрольного зразка, повідомляє відомство.  Зазначену іграшку на лабораторні дослідження було відібрано відділом ринкового нагляду ГУ Держпродспоживслужби в м. Києві у магазині «Будинок іграшок» ТОВ «Альфа -Забава». У ході випробувань лабораторного зразка було виявлено наявність свинцю.

Проте суб’єкт господарювання не погодився з результатами випробувань, через це було проведено випробування контрольного зразка. Результат випробування обох зразків підтвердив наявність свинцю в значній кількості, і в лабораторному, і в контрольному зразку.

Нині відділ ринкового нагляду ГУ Держпродспоживслужби в м.Києві вживає необхідних заходів щодо встановлення ланцюга постачання зазначеної продукції, щоб вилучити її з обігу на території України.

Дивіться наш сюжет про колекціонера із Ворзеля, який зібрав десять тисяч раритетних іграшок.