Новини
Бородянка
Екологія
Здоров'я

Не зимові сюрпризи: на Київщині почали прокидатися кліщі


Період активності кліщів безпосередньо залежить від життєвого циклу. Проте, зазвичай, після зимової сплячки прокидаються вони наприкінці березня, квітні.

Мешканці Київщини почали повідомляти у соціальних мережах про «небезпечні знахідки». Прогулюючись вздовж річок, вони натрапляють на кліщів.

Зокрема, поблизу Бродянщини біля р. Здвиж, місцевий мешканець натрапив відразу на кілька цих павукоподібних. Про що і написав у соціальних мережах, виклавши відео.

Зазвичай, кліщі в південних регіонах країни стають активними у березні, а у північних – лише на початку квітня. Проте, варто зазначити, що перші ознаки «неспання» кліщі можуть почати проявляти при +5°C, а при +10°C вже виходять на полювання.

Перші кліщі у Київській області з’явилися ще наприкінці січня. А наразі, зважаючи, на температурні рекорди лютого, небезпечні комахи ймовірно можуть почати «полювати». Особливо обережними треба бути власникам домашніх тварин: зокрема, намагатися не вигулювати улюбленців на землі, де є торішня трава: в ній якраз і можуть ховатися кліщі.

Зазначемо, що кліщі є переносниками енцефаліту, бореліоз (хвороба Лайма) і небезпечного для тварин пироплазмоза.

Найпростіший спосіб захисти себе від кліщів – максимально прикривати одягом відкриті ділянки тіла, а також використовувати репеленти. Домашніх тварин потрібно також обробити спеціальними засобами, натомість придбання нашийника від бліх та кліщів краще не відкладати, а почати використовувати вже зараз.

Поради про захист від кліщів – в матеріалі ІА «Погляд».