#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Україна-суспільство

Не стало першого президента незалежної України

11.05.2022
Помер Леонід Кравчук на 89-му році життя після тривалої хвороби.

Не стало першого президента незалежної України - зображення

У вівторок, 10 травня, помер перший президент України Леонід Кравчук.

Леонід Кравчук був першим президентом України після відновлення нею незалежності з 1991 до 1994 рр. Після Леоніда Макаровича обирали народним депутатом у 1994—2006 рр. У 2001 р. був удостоєн найвищим ступінем відзнаки в нашій країні "Герой Україні", а такоє був кавалером орденів Свободи та  князя Ярослава Мудрого.

Народився 10 січня 1934 року в родині селянина, в селі Великий Житин Волинського воєводства (тепер Рівненська область України). Його батько загинув на фронті під час Другої світової війни, тож виховувався Леонід Кравчук вітчимом і матір'ю.

Спочатку здобував освіту за спеціальністю "Бухгалтерський облік" в Рівненському кооперативному економіко-правовому технікумі (теперішній Рівненський кооперативний економіко-правовий коледж) в період з 1950 по 1953 роки. Згодом закінчив Київський державний університет, отримав спеціальність викладача суспільних наук (1958) та Академію суспільних наук при ЦК КПРС (1970). Кандидат економічних наук.

Був членом КПРС з 1958 року. У серпні 1991 року залишив лави КПУ і балотувався на посаду президента як безпартійний. Кравчук переміг уже в першому турі, отримавши понад 60 % голосів.

Після був до 2006 р. обирався до Верховної Ради, залишаючись безпартійним.

Був почесний Головою Всеукраїнського фонду сприяння міжнародному спілкуванню "Українське народне посольство", почесним президентом Фонду "Перспективна Україна". У 2011 р. рішенням Вченої ради Київського Університету ім. Бориса Грінченка присвоєно звання почесного професора, а в 2016 р. вчена рада Міжнародного інституту бізнесу на честь 25-річного ювілею надала Леоніду Кравчуку звання почесного професора Міжнародного інституту бізнесу. У 2020 р. на громадських засадах став головою української делегації в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на сході України.

У червні 2021 переніс операцію на серці, згодом потрапив до реанімації, був підключений до апарату ШВЛ. Помер 10 травня 2022 року о 17:00 на 89-му році життя після тривалої хвороби.

Нагадаємо, також цьогоріч помер український літературознавець, літературний критик, громадський діяч, дисидент, Герой України Іван Дзюба.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.