#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Київщина

Нацбанк скасував обмеження на витрату грошей з рахунків ФОПів

17.01.2020 Оксана Кириленко 0

Постанова №7, якою Нацбанк скасував норму, що забороняла фізичним особам-підприємцям використовувати поточні рахунки для власних потреб, набула чинності в п'ятницю, 17 січня.

Регулятор скасував пункт інструкції про відкриття та використання рахунків, згідно з яким за рахунками фізосіб-підприємців здійснюються всі операції, крім пов'язаних з власними потребами. Також скасований пункт передбачав, що кошти з цих рахунків перераховуються на рахунки фізосіб для власних потреб після сплати податків, зборів та інших платежів, передбачених законом.

Як пояснили в НБУ, це вимога викликала нерозуміння бізнес-спільноти, тому регулятор вирішив прислухатися до думки банків і їхніх клієнтів.

Водночас глава НБУ Яків Смолій заявив, що позиція Нацбанку щодо цього залишається незмінною, і вони мають намір шукати інші шляхи реалізації цього обмеження.

«Позиція Національного банку, як і раніше, залишається незмінною. З 2003 року діє норма, що поточні рахунки фізичних осіб не можуть використовуватися для проведення операцій, пов'язаних з підприємницькою діяльністю. Оскільки банківська система повинна бути захищена від ризиків здійснення фінансових операцій з ознаками фіктивності, Національний банк обговорить з Державною податковою службою механізми, спрямовані на мінімізацію цих ризиків», - зазначили в НБУ.

Смолій також зазначив, що НБУ скасовує зараз цю норму, оскільки вона фактично стосується сфери Податкової служби.