Новини
Всесвіт
За кордоном

НАТО виходить на орбіту: альянс створить космічний центр


Космічний штаб альянсу планують відкрити у Німеччині.

Фото: pixabay.com

Про це повідомили у газеті Süddeutsche Zeitung.

Після торішнього оголошення Брюсселем безповітряного простору навколо Землі «сферою оперативної діяльності», в НАТО приступили до створення єдиного космічного центру управління.

За даними журналістів німецького видання, новий натовський стратегічний об'єкт буде розташований на південному заході Німеччини, а офіційно про це міністри оборони країн – членів альянсу оголосять вже в четвер. Місцем дислокації для Космоцентру альянсу стане авіабаза Рамштайн, де вже розташовано об'єднане командування військово-повітряних сил блоку і штаб-квартира ВПС США в Європі.

За словами генерального секретаря альянсу Йенса Столтенберга, завдання нової командної структури на базі Рамштайну на даному етапі будуть стосуватися лише збору інформації про можливі загрози супутникам, моніторингу космічного сміття і розробки захисних заходів.

Варто зазначити, що на сьогоднішній день країнам альянсу належить близько 60% від 2400 супутників, що знаходяться на орбіті Землі. Значну частину з них НАТО використовують для закритої комунікації, навігації через системи глобального позиціонування, а також збору розвідувальної інформації.

Нагадаємо, на початку жовтня стало відомо, що в Україні створять космічне агентство GUAM.