#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Блоги

Наталія Жижченко: Свято Маланки або Щедрий вечір – одне з найбільш колоритних свят зі старовинними звичаями, обрядами та співами

13.01.2022 0
Назва свята походить від імені преподобної Меланії, а Щедрим вечір називається завдяки головній страві святкового столу – щедрій куті. Наші пращури вважали, що щедрий новорічний стіл забезпечить їм достаток та добробут на весь рік.

Наталія Жижченко: Свято Маланки або Щедрий вечір – одне з найбільш колоритних свят зі старовинними звичаями, обрядами та співами - зображення

Вся обрядовість, дійство та пісні розгорталися навколо родючості та плодороддя.

Наші пращури вірили, що потрібно відганяти злих демонів, які могли би нашкодити гарному врожаю.

Саме тому в цей день розігрувалися цілі театральні сцени, люд вдягався в яскраві й часом моторошні костюми, страхітливі маски.

Мене більше за всіх приваблювала коза, її появу можна також споглядати і у нашому відео на пісню "Зеніт".

З Lesia Patoka ми вирішили зробити найбільш витончену козу в Щедрий вечір і втілили її образ на листівці з циклу "12 місяців".

Наталія Жижченко: Свято Маланки або Щедрий вечір – одне з найбільш колоритних свят зі старовинними звичаями, обрядами та співами - зображення

Для мене свято Маланки – український Гелловін.

Він прийшов до нас із глибокої давнини, демонструє таку барвистість та колорит нашої спадщини!

Було б чудово, якби ці традиції зберігалися й надалі. У цей день зичу щедрості вашим серцям та вашим домівкам!

Photo: Lola Mamadzhanova

Style: Lesia Patoka

MUA: Mary Kolomiets

Першоджерело за посиланням.

На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції інформагенції "Погляд".

Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.

Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Також читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.