Нашестя метеликів на Київщині
2 червня жителі Києва та Васильківського й Обухівського районів помітили незвично велику кількість метеликів. У соціальних мережах люди почали викладати фото та відео, запитуючи, як називаються «гості» і що ж тепер буде з урожаєм через навалу гусені.
Ситуацію прояснив доктор біологічних наук, завідувач відділу загальної та прикладної ентомології Валерій Корнєєв: «Сонцевик чорно-рудий….Так зветься метелик, який десятками тисяч з’явився сьогодні у Києві….Має гусінь, що живиться на найрізноманітніших листяних деревах, переважно на вербах і тополях. Весна цьогоріч була «моментальною», тож і метелики, що дожили до весни у хованках, відклали яйця практично одночасно, у перший же сприятливий день. Відтак, усі гусениці (а їх було ще більше, ніж торік), швидко розвинулася за травень, залялькувалася також майже у той самий час. Лялечка розвивалася трохи більше тижня, поки всередині неї сформувалися крильця і ніжки, і щойно вночі пройшов добрячий дощ (з 1 на 2 червня), усі лялечки луснули, і вранці сьогодні дружно повиходили імаго, тобто дорослі метелики».
Навала сонцевика чорно-рудого також днями була помічена і на Черкащині, найбільше в Уманському й Тальнівському районах.
Великими зграями вони літають уздовж автодоріг, тож від удару об автомобілі, на жаль, гинуть.
Це насправді дивовижне явище, адже останнім часом на Київщині, зокрема в Приірпінні, рідко можна побачити навіть звичайні види метеликів.
Валерій Корнєєв зауважує, що причинами цьому можуть бути непрогнозовані природні умови вплив діяльності людини (використання отрутохімікатів, розорювання та випалювання трави тощо). Проте сонцевик чорно-рудий стійкіший, ніж інші його «побратими», він легко знаходить їжу, тому й зміг так помітно розмножитись.
Фото з відкритих груп у мережі «Facebook»