Новини
Всесвіт
За кордоном

NASA запустило нову систему моніторингу зіткнення з астероїдами

Він оснащений ще складнішим обладнанням, завдяки якому земляни можуть спати спокійно.

NASA запустило нову систему моніторингу зіткнення з астероїдами - зображення
Фото: NASA

NASA запустило нову систему моніторингу зіткнення з астероїдами, яка отримала назву Sentry-II. Вона, отримуючи дані з телескопів, визначатиме траєкторії астероїдів і прийшла на зміну системі Sentry, яка пропрацювала 19 років. Про це повідомили в Science Alert.

«Перша версія Sentry була дуже потужною системою, яка пропрацювала майже 20 років. Вона була заснована на «дуже розумній математиці». Менш ніж за годину можна було достовірно отримати можливість зіткнення для нещодавно відкритого астероїда протягом наступних 100 років».

Провідний автор розробки Sentry-II Хав'єр Роа Вісенс

При цьому, як стверджують творці, розширене настроювання попереджень у новій системі моніторингу стало ще складнішим, ніж будь-коли. Це означає, що якщо астероїд може зіткнутися із Землею, ми заздалегідь отримаємо цілий шквал сповіщень про це.

Нагадаємо, у Китаї вчені створили нержавіючу сталь, яка знищує COVID-19.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Також читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.