#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Всесвіт
За кордоном

НАСА шукає астронавтів для польоту на Місяць та Марс: заявку може подати будь-хто

03.03.2020 Бобрик Юлія 0

Сучасні астронавти не літають далі Міжнародної космічної станції. Але новий набір НАСА зможе відправитися не тільки до МКС, а й відвідати Місяць чи Марс. 2 березня космічне агентство відкрило прийом заявок, який триватиме до 31 березня. Остаточний вибір кандидатів в астронавти зроблять в середині 2021 року.

У НАСА не кажуть, скільки людей хочуть набрати. Однак відбір буде неймовірно жорстким. Наприклад, в момент останнього набору в 2017 році з 18300 претендентів вибрали лише 12 кандидатів. Під час навчання один фіналіст вибув, так що право на перший космічний політ на початку 2020-го отримали лише 11 осіб.

Астронавт – складна і небезпечна професія, тому в НАСА висувають високі вимоги до своїх кандидатів, якими вони будуть цьогоріч, поки не зрозуміло. Проте в космічному агентстві пропонують подавати заявки навіть школярам.

https://www.instagram.com/p/B9Ph-3hJvmI/?utm_source=ig_web_copy_link

Новобранці, зазвичай, витрачають 2,5 років на підготовку і лише потім можуть брати участь в місіях. Швидше за все, новачки не зможуть відвідати Місяць в першому польоті, запланованому на 2024 рік. Але НАСА планує ґрунтовно влаштуватися на земному супутнику, так що надалі новий набір астронавтів зможе взяти участь в програмі місячної колонізації або ж їх перенаправлять на марсіанську місію в середини 2030-х рр.