Новини
Фастів

Нардепи оглянули фастівську електричку та фастівське депо: керівництво «Укрзалізниці» нищівно розкритикували

11.12.2019 Александр Чернышенко 0

Вчора відбулось робоче засідання підкомітету з питань залізничного транспорту Комітету Верховної Ради з питань транспорту та інфраструктури – його висновки були не дуже втішними.

Депутати провели робоче засідання «в полях» і своїми враженнями від нього поділився народний депутат Олександр Скичко. Одними із пунктів програми робочого засідання було відвідання Київського приміського вокзалу та Фастівського локомотивно-ремонтного депо.

За словами Олександра Скичка, після огляду електрички «Київ-Фастів» сказати, що вона знаходиться в «убитому» стані – це не сказати нічого. Люди жалілися на те, що в поїздах брудно, холодно, двері у вагонах не зачиняються. Цим електричкам по 35 років, а розраховані вони на 20. Безпека цих електричок – під великим питанням.

При цьому додаткових поїздів не дають, графік незручний, вагонів тільки шість і у них постійна давка.

Як зазначив нардеп, проблема в тому, що «Укрзалізниця» не інвестує у рухомий склад і не ремонтує поїзди. З таким успіхом через три роки ми отримаємо купу металобрухту. Бо «Укрзалізниця» замість того, щоб інвестувати, звітує про свою прибутковість і нібито ефективність.

Після цього делегація нардепів у Фастові відвідала локомотивно-ремонтне депо і перевірила, в яких умовах там працюють люди.

«І це звичайно – жах! Це більше схоже на концтабір – холодно, старе обладнання, зарплата токаря 3-го розряду – 5 000 гривень.

При цьому 200 осіб керівного складу коштують «Укрзалізниці» 600 мільйонів гривень в рік. В середньому це 250 тисяч гривень в місяць на одну людину. Непогано, в порівнянні з токарем, який на холоді заробляє 5 тисяч, як вважаєте?», - поділився своїми враженнями Олександр Скичко.

Це питання депутати задали голові правління «Укрзалізниці» Євгену Кравцову, на що отримали відповідь, що не він призначав собі зарплату.

«Мені не відомо, яка це школа менеджменту, але з огляду на все побачене сьогодні, виникає питання, чи це дійсно та реформа на яку ми так довго чекали? І чи називається ефективне управління?», - риторично запитує народний депутат.

Фото Олександра Скичка.