18.01.2019
Наталія Біла 0
Міжвідомча нарада відбулась в кабінетах Міністерстві інфраструктури, на якій обговорювалося питання отримання аеродромом «Біла Церква» міжнародного статусу, а також практичних кроків щодо відкриття на аеродромі пункту пропуску через державний кордон.
За інформацією прес-служби Білоцерківського вантажного авіаційного комплексу, вирішення цього завдання стане першим кроком для реалізації проекту створення міжнародного мультимодального логістичного хабу в Білій Церкві.
За словами радниці Міністра інфраструктури Олександри Клітіної, у найближчий час планується розширення мереж польотів та напрямів, які будуть здійснювати лоукостери. Як зауважила радниця, Біла Церква - чи не єдиний муніципалітет в Україні, який готовий підтримувати та розвивати аеропорт, вбачаючи в ньому високий рівень перспективності: «Злітно-посадкова смуга аеродрому знаходиться в належному стані та придатна для швидкого запуску cargo-операцій. Також значною перевагою є наявність залізничної гілки, яку паралельно можна відновити під мультимодальне сполучення. Фактично це і є пріоритет Національної транспортної стратегії, прийнятої Кабінетом Міністрів України».
Крім того, згідно із позитивною оцінкою експертів проекту ЄС AASSIST аеропорт в Білій Церкві є перспективний, як сучасний мультимодальний транспортний вузол.
На цій нараді директор БВАКа Сергій Кандауров повідомив, що сьогодні аеродром «Біла Церква» в більшості приймає літаки із закордону, при цьому всі сторони готові збільшити кількість польотів: «Наші авіакомпанії готові в рази збільшити кількість польотів на аеродромі у разі відкриття пункту пропуску через кордон. Зросте попит не лише на здійснення авіаційних операцій, але й на базування повітряних суден. Надавши нашому підприємству можливість обслуговувати міжнародні рейси, що прилітатимуть на технічне обслуговування літаків, а згодом і на карго-перевезення аеропорт «Біла Церква» стане дуже цікавим інфраструктурним об'єктом для багатьох інвесторів».
Заступник начальника відділу нормативного забезпечення прикордонного контролю Адміністрації Держприкордонслужби Сергій Онопрієнко відмітив, що Держприкордонслужба підтримує відкриття пункту пропуску у Білій Церкві: «Наша служба готова йти на співпрацю, надавати консультативні поради тощо, аби отримання міжнародного статусу відповідало всім механізмам та вимогам відповідно до чинних нормативно-правових актів».
Для відкриття пункту пропуску на аеродромі «Біла Церква» існує основна інфраструктура. На думку провідного авіаційного експерта Євгена Трескунова, необхідно лише допрацювати безпекову складову та приміщення для розміщення митної служби, а необхідна для них інфраструктура є на базі діючого сьогодні Митного поста, що знаходиться за парканом аеродрому «Біла Церква».
За підсумками наради усі учасники висловили повну підтримку необхідності відкриття пункту пропуску через державний кордон на аеродромі «Біла Церква». Наступну робочу зустріч планують провести на аеродромі «Біла Церква» на початку лютого 2019 року. Нагадаємо, що відкриття пункту пропуску через державний кордон на аеродромі «Біла Церква» заплановано на травень 2019 року.
По закінченню наради директор КП "Білоцерківський вантажний авіаційний комплекс" Сергій Кандауров та його профільний заступник з авіаційної діяльності Олександр Пасічник провели зустріч з головою Державної авіаційної служби Олександром Більчуком, який, в свою чергу підтримав колег в обраному стратегічному напрямку та запевнив, що ДАС всіляко сприятиме розвитку авіаційної інфраструктури в Україні, загалом і в Білій Церкві.