#міська рада #міська рада #Розслідування #міська рада #Розслідування #Діти #ірпінь #Карплюк #міська рада #ірпінь #Освіта #ірпінь #міська рада #Земля #ірпінь #історія #міська рада #Освіта #ирпень #Діти
Новини
Києво-Святошинський район
Кримінальні новини

Напад на «Схеми» у Чабанах: кримінальне провадження... закрили

11.09.2020 0 Гапон Юлія 000

Адвокати «Схем» збираються оскаржити рішення, яким закрили кримінальне провадження за фактом нападу на журналістів у смт Чабани Києво-Святошинського району навесні 2019 року.

6 березня 2019 року «Погляд» розповідав про те, що на журналістку та оператора програми «Схеми» (проєкт «Радіо Свобода» та телеканалу «UA:Перший») напали в Чабанівській селищній раді. Сталося це під час зйомки програми про виділення в приватні руки державних земель, якими розпоряджається Національна академія аграрних наук України.

Наразі «Радіо Свобода» повідомило, що поліція закрила кримінальне провадження за фактом перешкоджання роботі журналістів.

У відомстві «Радіо Свобода» повідомили, що причина закриття – закінчення строку досудового розслідування. «За результатами досудового розслідування у зазначеному кримінальному провадженні 22 липня 2020 прийнято рішення про його закриття у зв'язку із закінченням строку досудового розслідування, яке в установленому законом порядку не скасовано», – йдеться у відповіді Нацполіції на запит «Радіо Свобода». Адвокати «Схем» готують оскарження, йдеться у матеріалі «Прес на Press».

«Незрозуміло, на яких підставах слідство вирішило закрити провадження, адже в матеріалах справи було багато доказів, які могли б лягти в основу обвинувального вироку і притягнення до відповідальності. Фактично були і особи впізнані, і отримано відеозапис того, що відбувалося у кабінеті селищної ради і як перешкоджали роботі журналістів, і як вдарили оператора та пошкодили техніку. Тому рішення слідства про закриття справи нам незрозуміле», – коментує дане рішення адвокатка «Схем» та керівниця юридичного напрямку Інституту розвитку регіональної преси Оксана Максименюк.

Адвокатка додала, що редакція досі не отримала постанову про закриття справи, що є незаконним. «Наступний наш крок – подання клопотання про надання копії постанови про закриття кримінального провадження. А далі – підготовка скарги до суду про незаконність закриття кримінальної справи», – зазначила правозахисниця.

Нагадаємо, раніше «Погляд» повідомляв про те, що 17 серпня 2020 року у Броварах згоріла автівка телепрограми «Схеми». Пізніше затримали підозрюваного у цьому підпалі.