Новини
Україна
Здоров'я

НАН: нова хвиля коронавірусу в Україні фактично вже почалася (ВІДЕО)

Україна наслідує тенденції країн східної Європи, зокрема Чехії, Румунії та Болгарії.

В Україні фактично вже почалася нова хвиля коронавірусу, адже кількість позитивних тестів на інфекцію зросла майже на 40%.

Про це повідомляють у Національній академії наук України.

"Динаміка кількості нових виявлень та позитивних ПЛР-тестів дає змогу зробити висновок, що в Україні розпочинається чергова хвиля захворюваності", – йдеться у повідомленні НАН.

Середня кількість нових виявлень в Україні складає понад 4 тисячі осіб на день, середня кількість летальних випадків становить 158 смертей на день у середньому за минулий тиждень.

Зазначається, що таке зростання відбулося переважно через зміни у віковій структурі. В останні 3-5 днів серед хворих зросла частка повнолітньої молоді до 35 років.

Вчені наголошують, що Україна наслідує тенденції країн Східної Європи з невеликою затримкою в часі. Початок нової хвилі припав на святковий період, що традиційно призводить до відхилень у даних.

Також у НАН прогнозують, що відкриття шкіл після канікул та сезонність можуть суттєво вплинути на динаміку коронавірусної епідемії. Науковці наголошують, що вакцинація надає високий шанс попередження госпіталізації.

Раніше повідомлялося, що в Україні кількість випадків COVID-19 зростає другий день поспіль. За добу захворіло 7 117 осіб, серед них 409 дітей та 160 медпрацівників.

Нагадаємо, в Україні триває кампанія з вакцинації населення бустерною дозою COVID-вакцини. Зокрема, українці віком від 60 років через пів року після другого щеплення зможуть отримати бустерну дозу вакцини проти COVID-19.

До слова, з квітня поточного року можуть почати вакцинувати від коронавірусу маленьких українців віком від п'яти років.

Тим часом Київщина лідирує серед областей за показником вакцинованого проти COVID-19 населення.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.