Новини
Україна
Культура

Національний тур "Кіно заради перемоги": Роль українського кінематографа під час війни (ВІДЕО)

Від червня й до жовтня спеціальний кіномобіль їздитиме невеликими містами й селами, демонструючи українські стрічки.

Повномасштабне вторгнення Росії на територію України, змусило багатьох українців покинути свої домівки та шукати прихистку у більш безпечних містах нашої Батьківщини. Сьогодні українці, як ніколи, потребують моральної та психологічної підтримки, відчуття впевненості у перемозі, внутрішньої мотивації стійко переносити складні часи.

1 червня стартував ІІІ етап Національного туру, у межах якого українські фільми можуть побачити захисники України у військових частинах та десятки тисяч глядачів у населених пунктах без кінотеатрів.

До виїздів також долучаться амбасадори проєкту: Ада Роговцева, Ахтем Сеітаблаєв, Ірма Вітовська, Богдан Бенюк, Олексій Тритенко, а також десятки інших відомих митців. Вони презентуватимуть стрічки та спілкуватимуться з глядачами.

Проєкт "Кіно заради перемоги!" стартував 6 серпня 2022 року. Реалізується в кількох форматах: для показів просто неба - виїзд спеціального кіномобіля в містечка й села в теплий період року; виїзди технічної групи з технічним забезпеченням кінопоказів; дистанційні покази у взаємодії з місцевими активістами та на запити військових частин, медзакладів, інтернатів тощо. У межах кінотуру організатори влаштовують численні зустрічі з кінематографістами, спеціально для військових влаштовуються допрем'єрні покази українських фільмів за участю режисерів, акторів та знімальної групи.

"Завдяки поєднанню різних форматів, з початку Туру, нам вдалося провести 1262 покази 47 українських повнометражних фільмів у 288 населених пунктах та військових частинах 21 області України. Під час дії військового стану та під загрозою ракетних атак це дуже не просто. Але ми бачимо наскільки наш Тур важливий для глядачів, це нас надихає продовжувати і поширювати Тур "Кіно заради Перемоги!"", –

ідеолог ініціативи, продюсер Туру і голова Асоціації "Дивись українське!" Андрій Різоль

Цього року проєкт відзначили на всеукраїнському та міжнародному рівнях. У січні "Кіно заради перемоги!" став переможцем у ренкінгу соціальних ініціатив "Відповідальна країна" в номінації "Підтримка освіти та культури". А в березні отримав одну з найпрестижніших у світі нагород у сфері комунікацій – SABRE Awards. Цією нагородою відзначаються проєкти, які демонструють найвищий рівень стратегічного планування та креативності.

Вас також можуть зацікавити такі новини: