#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Київщина
Суспільство

На засіданні синоду патріарх Філарет НЕ підтримав митрополита ПЦУ Епіфанія

24.05.2019 Надiя Проценко 0

Митрополит Православної Церкви України після завершення засідання синоду, яке відбувалось сьогодні, 24 травня, у столиці на території Софії Київської, на прес-конференції заявив, що Помісна Православна Церква буде керуватися як священним писанням, так і статутом, прийнятим 15 грудня минулого року під час Об’єднавчого собору, який підписали всі архієреї, окрім патріарха Філарета, що означає про відсутність підтримки патріархом Філаретом митрополита Епіфанія.

Напередодні засідання митрополит Епіфаній заявив, що ніякого розколу в ПЦУ немає. "Загалом у нас є 65 архієреїв, які практично всі єдині в думці, що ми як Православна церква України надалі повинні утверджувати свій автокефальний статус, бути в єдності і намагатись отримати визнання з боку інших православних церков", пише ВВС.

На синоді обговорювалися низка важливих питань, зокрема кадрові призначення, а також конфлікт між Епіфанієм та Філаретом, який стався через низку резонансних заяв Філарета у бік очільника Православної Церкви України митрополита Епіфанія. Дії Філарета характеризують як прагнення формально відновити Київський патріархат, повернути статут і синод УПЦ КП та власне керівництво церквою у якості патріарха.

Епіфаній зазначив: «Під час синоду ми намагались переконати патріарха Філарета, що наразі вже юридично і фактично немає Української Православної Церкви Київського патріархату, а Київський патріархат ліг в основу єдиної Помісної Православної Церкви. Ми дискутували, розмовляли, переконували на цю тему, але всі побачили, що святійший патріарх Філарет, на жаль, залишається утверджений у своїй думці».