Новини
Екологія
Здоров'я
Вода
Київ

На яких пляжах Києва вода не відповідає нормам?


Головне управління Держпродспоживслужби в м. Києві під час перевірки проб води у місцях масового відпочинку знайшло кишкову паличку.

Фото: ІА "Погляд"

Результати санітарно-мікробіологічних та санітарно-хімічних досліджень проб води в місцях масового відпочинку населення пляжах столиці показали, що досліджені проби станом на початок липня не відповідають вимогам Державних санітарних правил розміщення, улаштування та експлуатації оздоровчих закладів. Про це поінформувало  Головне управління Держпродспоживслужби в м. Києві. І звернуло увагу на проблемні показники.
Зокрема, перевищення індексу лактозопозитивної кишкової палички (ЛКП) виявлено на пляжах «Венеція», «Веселка», «Дитячий», «Золотий», «Молодіжний», «Передмістна Слобідка», «Райдуга», «Тельбін», «Центральний», «Троєщина» та «Чорторий»; колі-індекс (кількість бактерій групи кишкової палички) знайдено на пляжі «Тельбін»;
пляж «Галерний» відзначається наявністю дрібних водоростей та запаху; на пляжах «Венеція», «Веселка», «Дитячий», «Золотий», «Молодіжний», «Передмістна Слобідка» та «Центральний» співробітників Держпродспоживслужби стривожив водневий показник: на пляжах «Венеція», «Дитячий», «Молодіжний», «Передмістна Слобідка», «Райдуга», «Тельбін», «Троєщина», «Чорторий», «Вербний» та «Пуща-Водиця» зафіксована біохімічна потреба в кисні (БПК5)

Фото: ІА "Погляд"

Є проблеми і з питною водою на столичних пляжах. У досліджених пробах води з питних фонтанчиків, виявлені такі невідповідності нормам:  
-загальне мікробне число: пляж «Вербний»;
-наявність загальних колі форм: пляжі «Вербний», «Передмістна Слобідка» та «Центральний»;
- загальне залізо: пляжі «Райдуга», «Центральний» та «Чорторий»,
- марганець: пляж «Центральний».
А на пляжах «Галерний» та «Троєщина» перевіряльники взагалі не знайшли питних фонтанчиків.

«Дослідження проведені Державною установою «Київський міський лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».  
Про результати досліджень поінформована Київська міська державна адміністрація та Комунальне підприємство «Плесо». Надані пропозиції про проведення заходів щодо дотримання санітарного законодавства», йдеться у  повідомленні.

Як повідомляв "Погляд", у столичній водоймі знову втопилась людина.