#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Суспільство
За кордоном

На тлі масових протестів Польща відклала введення заборони на аборти

04.11.2020 Бобрик Юлія 0

Польський уряд призупинив впровадження заборони абортів в країні.

Скрін з Youtube/Global News

Про це, як передає Guardian, заявив керівник канцелярії прем'єр-міністра Польщі Міхал Дворчік.

«Йде дискусія, і було б непогано приділити деякий час діалогу і пошуку нової позиції в цій складній ситуації, що викликає стільки емоцій», – заявив він.

Варто зазначити, що відповідно до чинного законодавства Польщі, рішення Конституційного суду мали опублікувати «негайно», пишуть у виданні wprost. Проте чітко зазначених термінів для цього кроку немає. Натомість, за повідомленням Урядового центру законодавства, постанову мали опублікувати не пізніше 2 листопада. Однак й цього не відбулося.

Таким чином, той факт, що рішення не було опубліковане, означає, що в Польщі досі діє компроміс щодо аборту 1993 року. В свою чергу новий закон про аборти, посилений Конституційним судом, може набути чинності лише в тому випадку, якщо рішення буде опубліковане в Journal of Laws.

Як повідомляв «Погляд» раніше, наприкінці жовтня Конституційний суд Польщі визнав неконституційною норму, яка дозволяє переривати вагітність при виявленні вроджених дефектів у плода. Це рішення спровокувало масові протести по всій країні. Лише у Варшаві на вулиці 30 жовтня вийшли близько 100 000 чоловік. Учасники акцій перекривали дороги, у відповідь правоохоронці застосовували сльозогінний газ.