Новини
Київщина
Вишгород
Кримінальні новини

На ремонті доріг упродовж 2017-2018 років службові особи сіл Хотянівки, Новосілок та Нових Петрівців розікрали майже 3,5 мільйона гривень

12.07.2019 Косянчук Інна 0

Прокуратура та СБУ знайшли дно в одній бездонній діжці корупцйної схемиї

Схема, розповідають, проста. Перед ремонтом дорожного відрізка складається план, у якому зазначено всі його нюанси, і, звичайно ж, кошторис. Після ремонту замовник приймає роботу за актом виконаних робіт. Але ж скласти план можна на велику суму, а насправді на ті роботи піде... Та хто там перевірить суму закатаних в асфальт грошей! Бездонна діжка… Куди піде різниця між планом і фактом – це вже інше питання. На яке важко дістати відповідь.

Втім, правоохоронці знаходять відповіді й на такі питання. Зокрема, під час спільної роботи  Київської місцевої прокуратури №1, Голосіївського УП ГУНП в м. Києві та ГВ БКОЗ ГУ СБУ у м. Києві та Київській області у ході слідства було встановлено, що упродовж 2017-2018 років службові особи сіл Хотянівки, Новосілок та Нових Петрівців Вишгородського району підписали акти приймання виконаних будівельних робіт з директором підрядної організації, що займається ремонтними роботами асфальтних доріг, та перерахували на рахунки товариства понад 20 мільйонів гривень.

«Сюрприз» був у тому що автодорожники провели роботи неповно та неякісно, та ще й обсяг не відповідає зазначеним у документах відомостям. Правоохоронці встановлили, що різниця між задокументованими і фактично витраченими коштами становить понад 2,4 мільйона гривень. Привласнені через оборудку гроші зловмисники переводили у готівку та легалізували через проведення безтоварних операцій.

Під час обшуків на роботі та вдома у вилучено документацію, яка підтверджує протиправну діяльність посадовців.

За результатами співпраці всіх зазначених правоохоронних відомств повідомлено про підозру директору одного із товариств за фактом сприяння у привласненні представникам сільських рад бюджетних коштів на капремонт доріг у Вишгородському районі. Йдеться про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 27 ч.5 ст. 191 та ч. 2 ст. 366 Кримінального кодексу України. Досудове розслідування триває, перевіряється причетність до вчинення злочину інших осіб, інформує прес-служба прокуратури міста Києва .

Втім після експертизи було з’ясовано, що насправді що ця сума ще більша.

«Правоохоронці встановили, що представники комерційної структури-підрядника та посадовці деяких сільських рад вносили до фінансово-господарської документації неправдиві відомості про обсяги і вартість проведених робіт з ремонту автодоріг. За результатами перевірки виконаних підрядниками робіт, зокрема будівельно-технічної та економічної експертизи підтверджено збитки держави на загальну суму понад три з половиною мільйони гривень.  Під час санкціонованих слідчих дій за місцями роботи і проживання фігурантів провадження правоохоронці виявили документальні матеріали, які підтверджують протиправну діяльність», повідомила Служба безпеки України

У межах відкритого кримінального провадження керівнику однієї з комерційних структур оголошено про підозру у вчиненні злочинів за ч. 5 ст. 191 і ч. 2 ст. 366 Кримінального кодексу України. Тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності інших осіб, зокрема посадовців сільських рад, причетних до незаконної діяльності».