Новини
Україна
Культура
Позитивні історії

На Полтавщині створюється новий туристичний об’єкт


У Гадячі буде музей-садиба, присвячена родинам Панаса Мирного та Драгоманових-Косачів

Новий музей розташується у будівлі, яка має історичну та архітектурну цінність, і яка свого часу належала сестрі Панаса Мирного. Далекий родич сестри відомого українського письменника Дмитро Цимиренко провів переговори з міським головою Володимиром Нестеренком, після яких розпочалась передача садиби на баланс Гадяцької міської ОТГ. Було досягнуто домовленості, що міська рада забезпечить фінансування згідно Програми з відродження історико-культурної спадщини Гадяцької міської громади.

Адже хоч садибу передають громаді безкоштовно, вона потребує капітального ремонту будинку та історичної реконструкції садиби.

«За інформацією місцевих органів, тут будуть проводити екскурсії-подорожі, організовуватимуть театралізовані історичні перфоманси, літературні читання, конкурси та майстер-класи, вечори-зустрічі, засідання літоб’єднань та інтерактивні музейні екскурсії. Крім того, у перспективі планується відтворити дану територію максимально наближеною до тих часів, коли вона належала родині Панаса Мирного, пов’язавши з родиною Драгоманових – Косачів, що жили по сусідству. Загалом, планують створити цікавий туристичний об’єкт з сучасною та зручною інфраструктурою для жителів і гостей міста, повідомляє ресурс ЗМІСТ.

Також усі небайдужі можуть узяти участь в обговоренні цієї теми. Свої думки, побажання й ідеї можна залишити на сторінці відділу культури і туризму Гадяцької міської ради у Фейсбуці або надіслати на електронну пошту: hadiach_kultura@ukr.net.

Фото з відкритих інтернет-ресурсів